REKLAMA

Kidawa-Błońska: Demonstracje to przekaz dla Jarosława Kaczyńskiego "opamiętaj się człowieku"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 marca 2016 09:36
Kidawa-Błońska: Demonstracje to przekaz dla Jarosława Kaczyńskiego "opamiętaj się człowieku" Wicemarszałek Sejmu oceniła, że sondaże mobilizują jej partię do działania (fot. kidawa-blonska.pl)

Mam nadzieję, że to, że ludzie wychodzą na ulicę, jest dla Kaczyńskiego sygnałem: opamiętaj się człowieku. Nie można dalej brnąć w to, że każda instytucja, która nie jest całkowicie tobie podporządkowana, nie powinna funkcjonować - mówiła w Kontrwywiadzie RMF wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o spadające poparcie Platformy Obywatelskiej (TNS: 12 proc. dla PO) powiedziała: - Elektorat Prawa i Sprawiedliwości czeka na te nagrody i zabawki, które miał obiecane. A nasz elektorat obserwuje z bardzo dużym przerażeniem to, co się dzieje. Czeka na dobrą propozycję z naszej strony.

Oceniła, że sondaże mobilizują jej partię do działania. Jednym z takich działań są demonstracje uliczne.

- Ja chodzę na wszystkie i będę chodziła. Okazuje się, że tylko na ulicy możemy pokazać, że nie zgadzamy się na to, co robi Prawo i Sprawiedliwość i to będzie zauważane. Mówimy to w Sejmie, mówimy to na komisjach, ale nie jest to brane pod uwagę - mówiła Kidawa-Błońska.

I dodała: - Mam nadzieję, że to, że ludzie wychodzą na ulicę, jest dla Kaczyńskiego sygnałem: opamiętaj się człowieku. Nie można dalej brnąć w to, że każda instytucja, która nie jest całkowicie tobie podporządkowana, nie powinna funkcjonować.

Pytana o Trybunał Stanu dla rządzących, powiedziała.  - Jeżeli premier się nie wycofa, to kiedyś tak. Prezydent łamie konstytucję i brnie w to dalej. W przyszłości musi za to odpowiedzieć.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Stanisław Komosa 2016-03-15 11:23:14
    Wichrzyciele, opamiętajcie się bo całkiem wyautujecie się z pola gry, ale też pamiętajcie- kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Polacy wam tego nie zapomną, bo zawsze ,,igraszki " z Berlinem lub Moskwą żle kończyły się dla naszego narodu, ale czy wy jesteście politykami?, czy politykierami?, a może tylko targowiczanami!!!
  • Obserwator 2016-03-15 10:32:24
    Do demonstracji KOD-u wszyscy zaczynają się przyzwyczajać jak do deszczu. Deszcz jak deszcz, niewielu na niego czeka, ale wszyscy wiedzą, że kiedyś będzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA