REKLAMA

Kidawa-Błońska: Liderem opozycji jest szef największego klubu parlamentarnego

  • Autor: PAP/AT
  • 18 stycznia 2017 11:25
Kidawa-Błońska: Liderem opozycji jest szef największego klubu parlamentarnego Wicemarszałek Sejmu oceniła wyjazdu za granicę Ryszarda Petru jako "dużą niezręczność" (Małgorzata Kidawa-Błońska, fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Jeżeli przyjmujemy model brytyjski to liderem opozycji jest szef największego klubu parlamentarnego - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Kidawa-Błońska była pytana w Polskim Radiu, czy lider Nowoczesnej Ryszard Petru, po ostatnich wydarzeniach ze swoim udziałem, musi "pogodzić się z tym, że nie jest już liderem opozycji". Wicemarszałek odparła, że spory na temat tego, kto jest liderem opozycji, nie są niczym nowym. "Ciągle słyszymy kto jest liderem opozycji, a kto nie jest" - mówiła. "Jeżeli przyjmujemy model brytyjski, do którego tak często politycy się odwołują, to liderem opozycji jest szef największego klubu parlamentarnego i tę sprawę mamy rozwiązaną" - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Odnosząc się do wyjazdu za granicę Ryszarda Petru w trakcie protestu opozycji w Sejmie oceniła, że była to "duża niezręczność". "To nie powinno mieć miejsca, ale każdy popełnia jakieś błędy i musi za nie ponieść konsekwencje" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA