REKLAMA

Kierwiński zarzuca PiS arogancję: Niech podsumują własne afery

  • Autor: aw/PAP
  • 14 kwietnia 2017 17:42
Kierwiński zarzuca PiS arogancję: Niech podsumują własne afery Marcin Kierwińsk (fot.youtube)

Niech PiS podsumuje własne afery, bo po półtora roku rządów tej partii, jest ich znacznie więcej - w ten sposób poseł PO Marcin Kierwiński skomentował upubliczniony w piątek przez PiS dokument pt. "Afery Koalicji PO-PSL". Polityk zarzucił PiS pychę i arogancję.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało dokument zatytułowany "Afery Koalicji PO-PSL", w którym wymieniono 115 spraw, które - według PiS - tworzą "listę afer" z czasów rządów Platformy i ludowców.

Oprócz głośnych tzw. afer: taśmowej, hazardowej, Amber Gold, znalazły się też m.in. sprawy: koncertu Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie, oświadczeń majątkowych b. ministra sportu Andrzeja Biernata, pozwolenia na broń b. ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.

Poseł PO Marcin Kierwiński, odnosząc się do dokumentu przygotowanego przez PiS podkreślił, że ugrupowanie to powinno "podsumować swoje afery". - Niech PiS podsumuje swoje afery, bo rządzą półtora roku, a tych afer jest znacznie więcej, a długiej listy "Misiewiczów" i "PiS-iewiczów" nie przykryją niczym - dodał polityk Platformy w rozmowie z PAP.

Jego zdaniem, "nigdy w historii Polski po 1989 roku nie mieliśmy do czynienia z tak arogancką władzą jak władza Prawa i Sprawiedliwości". - Nigdy wcześniej w Polsce, po 1989 roku, władza nie niszczyła wymiaru sprawiedliwości, nie upolityczniała prokuratury i sądów, nie niszczyła Trybunału Konstytucyjnego, armii, nie niszczyła polskiej pozycji na arenie międzynarodowej - mówił Kierwiński.

- Ta władza jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek zasad; ta władza jest władzą arogancką i pyszną, która na wszystko ma jedną odpowiedź: "a przed osiem lat Platforma..." - uważa poseł PO.

W jego ocenie, większość spraw, które PiS wymienił w swym opracowaniu, to "fakty medialne" lub takiej, które "nie przystają" do tego, co robi obecnie Prawo i Sprawiedliwość. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MADEJ 2017-04-15 17:19:39
    PIS to dno! PODEJRZEWAŁEM, ŻE BĘDĄ ŁAMAĆ DEMOKRACJĘ, ALE TEN NEPOTYZM!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA