REKLAMA

Kijowski: Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki KOD-u

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2017 08:55
Kijowski: Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki KOD-u Lider KOD podkreślił, że atak na siebie traktuje "jako kolejną prowokację" (Mateusz Kijowski, fot.facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego.
• Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie - skomentował sytuację lider KOD.

Pojawiła się informacja, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie - jak ustalił portal - chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

Lider KOD w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych napisał, że jego spółka świadczyła "usługi na rzecz ruchu".

"Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam, że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie" - napisał Kijowski w oświadczeniu.

Podkreślił, że atak na siebie traktuje "jako kolejną prowokację". "W ciągu 13 miesięcy działania KOD-u rzekomo miałem na komputerze zdjęcia pedofilskie i miałem uczestniczyć w aferze korupcyjnej w PZU. Zostało wyjaśnione, że oba te zarzuty były nieprawdziwe. Teraz jednocześnie wiele redakcji dostało dokumenty i na ich podstawie dokonuje pochopnych ocen" - napisał.

Jego zdaniem "nieprzypadkowo materiały zostały upublicznione w momencie rozpoczęcia cyklu wyborczego w KOD-zie". "Zapewne z intencją, by zaszkodzić i KOD-owi. Wierzę, że będzie inaczej, że zbliżające się wybory w KOD-zie w demokratyczny sposób zweryfikują mój mandat do pełnienia obowiązków przewodniczącego" - zakończył Kijowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BOLO 2017-01-05 12:30:18
    alimenciarza Kijowskiego powinien zatrudnić Michnika Adam na KASJERA w Gazecie Wyborczej, i niech go tam kroi na szmal. Dość mam tych złodziei, którzy w imię DEMOKRACJI okradają Państwo Polskie, tak jak Platforma Obywatelska z PSL-em, a teraz jeszcze chce do nich dostąpić Nowoczesna z Petru !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA