REKLAMA

Kijowski przestanie być szefem KOD?

  • Autor: GP
  • 29 lipca 2016 12:01
Kijowski przestanie być szefem KOD? Lider KOD na manifestacji w Warszawie. Rozmowa z dziennikarzami. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

● Kijowski przyznał, że są w organizacji osoby niezadowolone z sytuacji w jakiej znalazł się KOD. Przeszkadza im kierunek działania Komitetu.
● Lider organizacji zapowiedział ofensywę na jesieni. Będą wybory i kongres programowy.
● Kijowski nie jest też pewny, czy będzie dalej liderem KOD, gdy działacze zdecydują na jesieni co dalej.

Mateusz Kijowski był gościem radiowej rozmowy w TOK FM. Działacz Komitetu Obrony Demokracji (KOD) mówił w rozgłośni o sytuacji wewnątrz organizacji i przygotowywanej ofensywie na jesieni. Wywiad emitowano w czwartek wieczorem (28 lipca).

Z informacji Kijowskiego można wnioskować, że rośnie niezadowolenie w KOD.

- Ludzie się różnie sprawdzają w różnych rolach - diagnozował działacz. - Mamy też wielu ludzi, którzy chcą, aby KOD był tylko pokrzykiwaczem. Jest też grupa, która widzi to tak: ”Skaczemy, skaczemy, a Kaczyński dalej jest u władzy.

Kijowski chce poszerzenia formuły KOD. - Są miejsca gdzie jest mnóstwo wspaniałych osób i oni razem współpracują, działają - mówił o komórkach KOD w Polsce Kijowski. - Mamy również takie miejsca, gdzie zebrało się trochę ludzi, gdzie pojawiają się lęki i ambicję.

Za miesiąc, we wrześniu, ma ruszyć poważna ofensywa Komitetu. Tę Kijowski zapowiedział słowami:

- Wrzesień zaczniemy sporą ofensywą związana ze świętowaniem porozumień sierpniowych. Będziemy chcieli też nawiązać do wartości, które promował KOR. Będziemy promować wzajemną troskę o siebie nawzajem.

Czytaj: Płace w KOD. Ile zarabiają działacze organizacji?

Jeśli wierzyć liderowi KOD, jesień to także kongres programowy i wybory. Rosnące niezadowolenie z kierunku jaki obrał KOD w ostatnich miesiącach może, w ocenie Kijowskiego, właśnie na jesieni dać o sobie znać. Lider organizacji nie jest pewny, czy utrzyma w niej wiodącą rolę.

KOD powstał na fali niezadowolenia z pierwszych decyzji politycznych rządu Prawa i Sprawiedliwości. Katalizatorem działania Komitetu był konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego (TK) i jego grudniowa odsłona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Marek.S 2016-07-31 07:02:30
    Do Chełm: Złodziejską szajkę która dorobiła się okradając za komuny Żydów ciągnie do domu. Urząd Miasta Chełma jest tym samym budynkiem gdzie za komuny mieścił się Dom Partii dawnego woj.chełmskiego (PZPR siedziba sekretarzy Partii Robotniczej ) . Walczyłem SOLIDARNOŚĆ 1989roku celem obalenia tej patologi, zaś widać mimo Naszej wygranej z komuną to jak walka z wiatrakami, oni wciąż są, do tego najbogatsi w obrębie powiatu chełmskiego, obawiam się nie oddadzą tego co nakradli, samorząd ich chroni sami swoi!!!
  • Chełm 2016-07-30 20:31:28
    Grzegorz Ryniewicz z PO nie pomoże? słyszałem chciał wspólnie z KOD zakładać nowe ugrupowanie polityczne. Przypomnę wybory samorządowe 2014roku, wyżej wymieniony Grzegorz Ryniewicz był kandydatem na Prezydenta Miasta Chełma, mimo fałszerstw wyborczych na jego korzyść przegrał z kretesem, mając jako konkurentkę młodszą oszustkę lewicową z uwagi iż, ojciec Grzegorza były SBekiem wiernie latał do Chełmskiego Rausza służąc postkomunistom jak piesek. Więc powodzenia!! Ponieważ Grzesio R. spłyną 700tyś złotych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA