REKLAMA

Kilkuminutowa dyskusja w PE nt. zdjęć europosłów PO na demonstracji

 • Autor: PAP/JS
 • 29 listopada 2017 17:48
Kilkuminutowa dyskusja w PE nt. zdjęć europosłów PO na demonstracji Kwestia ta była omawiana przez kilka minut, tuż po rozpoczęciu w środę sesji plenarnej europarlamentu w Brukseli. (fot. pixabay.com)

Dwie eurodeputowane - Sophia in 't Veld i Rebecca Harms - skrytykowały na sesji PE w Brukseli powieszenie na atrapach szubienic zdjęć europosłów PO podczas sobotniej demonstracji narodowców. Zdzisław Krasnodębski podkreślił, że sprawą zajmuje się polski rząd.

Kwestia ta była omawiana przez kilka minut, tuż po rozpoczęciu w środę (29 listopada) sesji plenarnej europarlamentu w Brukseli.

Temat sześciorga eurodeputowanych PO, których zdjęcia zawisły na atrapach szubienic podczas sobotniej demonstracji narodowców w centrum Katowic i którzy głosowali wcześniej za rezolucją PE w sprawie naruszania przez Polskę fundamentalnych wartości UE, rozpoczęła holenderska liberałka Sophia in 't Veld. Powiedziała, że była tym zszokowana, chociaż w polityce jest od dawna. "Cieszę się, że przewodniczący PE Antonio Tajani od razu zareagował i zwrócił się do rządu polskiego, prosząc o zagwarantowanie bezpieczeństwa naszym kolegom, co doprowadziło do potępienia tego rodzaju zachowań przez rząd" - oznajmiła.

Niemka Rebecca Harms (Zieloni) powiedziała, że dla niej było to "niesłychanie niepokojące, gdy zobaczyła w mediach społecznościowych wizerunki +powieszonych+ kolegów z Polski". "To nie jest coś, co możemy tylko i wyłącznie wytłumaczyć wolnością słowa. To jest tak naprawdę czyn karalny, przestępstwo" - powiedziała. Dodała, że konieczne są działania w tej sprawie.

Następnie głos zabrał europoseł Zdzisław Krasnodębski (EKR, PiS), który powiedział, że europosłowie "niepotrzebnie się martwią" tą kwestią. "Polskie władze zajmują się tą sprawą" - zaznaczył.

Premier Beata Szydło pytana o ocenę tego incydentu w poniedziałek na konferencji prasowej na marginesie spotkania przywódców 16 państw Europy Środkowej z Chinami oświadczyła, że "tego typu akty trzeba potępiać". Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani zapowiedział w poniedziałek, że zwróci się do Szydło o zapewnienie bezpieczeństwa polskim europosłom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • DO MĄDRALI 2017-11-30 17:13:51
  Do Mieszko: POLACY STAWIALI PALE ALE DZISIAJ SIĘ UCYWILIZOWALI I STAWIAJĄ SZUBIENICE. KRZYŻ IM W TYM NIE PRZESZKADZA.
 • Mieszko 2017-11-30 13:19:09
  Francuzi zapomnieli jak gilotyny stawiali a Niemcy fabryki śmierci ale się nawrócili i to bez Krzyża
 • TuSięZginaDzióbPingwina 2017-11-29 22:01:31
  Jak setki ciapatych obmacywalo Niemki w sylwestra to te dwie lesbijki moczyły nogi w misce i miały gdzieś co się dzieje w Niemczech. A jak Polacy bronią honoru Polski to jest wg nich niepokojące. a wała wam do tego co my zrobimy z tymi pełowskimi zdrajcamiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA