REKLAMA

Klich: Senatorowie PO nie będą brali udziału w posiedzeniach komisji m.in. ws. ustawy budżetowej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2017 22:04
Klich: Senatorowie PO nie będą brali udziału w posiedzeniach komisji m.in. ws. ustawy budżetowej (fot. Bogdan Klich/facebook)

Senatorowie PO nie wezmą udziału w pracach senackich komisji nad ustawami, które zostały uchwalone w Sejmie podczas głosowań w Sali Kolumnowej; Platforma uważa je za nielegalne - poinformował wieczorem senator PO Bogdan Klich.

Wieczorem, podczas transmitowanego w internecie wystąpienia grupy parlamentarzystów PO i Nowoczesnej w sali plenarnej Sejmu, Klich poinformował o decyzji Platformy ws. prac nad: ustawą budżetową, nowelizacją ustawy o instytutach badawczych i nowelizacją Kodeksu cywilnego.

Posiedzenia senackich komisji w sprawie m.in ustawy budżetowej - w tym komisji Budżetu i Finansów Publicznych - zaplanowano na wtorek i środę.

Klich powiedział, że senatorowie zdecydowali się na ten krok, bo uznają, że wszystkie te trzy ustawy - które mają być rozpatrywane przez Senat na rozpoczynającym się 11 stycznia posiedzeniu - zostały przyjęte z naruszeniem prawa. "Były nielegalne; naruszono przepisy konstytucji i regulamin Sejmu. W związku z tym nie możemy pracować nad nimi w komisjach" - powiedział Klich.

Pytany, czy senatorowie PO zbojkotują też debatę m.in. nad ustawą budżetową podczas posiedzenia Senatu, Klich powiedział, że "jest za wcześnie", by o tym mówić.

Od 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA