REKLAMA

Klonowski: PO czeka duży kryzys, pozycja Kopacz zagrożona

  • Autor: PAP
  • 27 października 2015 15:41
Klonowski: PO czeka duży kryzys, pozycja Kopacz zagrożona Ewa Kopacz (fot. Facebook)

PO czeka duży kryzys, pozycja Ewy Kopacz będzie zagrożona - mówi PAP dr Michał Klonowski z Uniwersytetu Łódzkiego. Jak dodaje, Kopacz starała się być twarzą PO w kampanii parlamentarnej, a zatem w dużej mierze to ją obciąża porażka partii. We wtorek zarząd PO omówi wyniki niedzielnych wyborów.

"Myślę, że zmiany będą konieczne. Czy konieczna będzie zmiana na stanowisku przewodniczącego partii - tu niech już odpowie sobie sama Platforma. Moim zdaniem ten pomysł się nie sprawdził. (...) Sądzę, że pozycja pani premier będzie zagrożona" - ocenił Klonowski

Jak dodał, pojawiają się komentarze, że być może na "krajowe podwórko" wróci były premier i szef PO Donald Tusk. "Ale wydawałoby się to dosyć niepoważne, gdyby człowiek, który doszedł do najwyższego stanowiska w UE jako przedstawiciel naszego kraju, miał zostawić to stanowisko, żeby wrócić do polityki krajowej, tylko dlatego, że partia, z którą był związany, przegrała wybory" - ocenił ekspert.

"Także myślę, że będą mieli (Platforma - PAP) duży kryzys. (...) Na pewno będą musieli pomyśleć nad zmianami w kierownictwie" - dodał Klonowski. Zaznaczył jednak, że nie sądzi, aby kryzys ten doprowadził do rozpadu partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA