REKLAMA

Kluby zgłosiły kandydatów do komisji śledczej ds. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lipca 2016 15:04
Kluby zgłosiły kandydatów do komisji śledczej ds. Amber Gold Znani są kandydaci do sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska, Marek Suski, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta z PiS; Krzysztof Brejza z PO, Paweł Grabowski z Kukiz'15; Witold Zembaczyński z Nowoczesnej i Andżelika Możdżanowska z PSL - to kandydaci do sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Sejm we wtorek (19 lipca) wieczorem zdecydował o powołaniu tej komisji śledczej; będzie ona liczyła dziewięciu członków - pięciu z PiS i po jednym z pozostałych klubów. Termin, jaki kluby miały na zgłoszenie kandydatów, upłynął w środę o godz. 12.

O kandydatach PiS poinformował w środę podczas konferencji w Sejmie szef klubu Ryszard Terlecki. Już wcześniej ogłoszono, że szefową komisji ma być Małgorzata Wassermann. Według Terleckiego, osoby zgłoszone przez PiS będą dobrze reprezentować klub i oczekiwania wyborców dot. wyjaśnienia afery wokół Amber Gold. "Pod tym kątem dobieraliśmy skład" - zaznaczył.

Sekretarz klubu PO Zbigniew Konwiński poinformował PAP, że klub zgłosił do komisji posła Krzysztofa Brejzę, który zasiadał już w latach 2009-2011 w komisji śledczej ds. nacisków.

Kandydatem klubu Kukiz'15 do komisji śledczej ws. Amber Gold jest poseł Paweł Grabowski - poinformował PAP rzecznik klubu Jakub Kulesza. Posłowie Kukiz'15 wcześniej informowali, że ich kandydatem będzie Tomasz Jaskóła. "Zmieniliśmy decyzję" - wyjaśnił Kulesza.

Kulesza poinformował też, że w klubie Kukiz'15 powstał wewnętrzny zespół, który ma zajmować się tzw. aferą Amber Gold. "Podchodzimy do tematu poważnie, to jest duża sprawa, w skład zespołu wchodzą nasi najlepsi prawnicy, specjaliści, którzy będą walczyć o prawdę, niezależnie, czy ta prawda będzie dobra dla PO, czy PiS" - powiedział rzecznik klubu Kukiz'15 na briefingu prasowym. W skład zespołu weszli posłowie: Paweł Grabowski, Jacek Wilk, Tomasz Jaskóła oraz Jerzy Jachnik.

Przedstawicielem Nowoczesnej w komisji śledczej ma być poseł Witold Zembaczyński, a reprezentantką klubu PSL - posłanka Andżelika Możdżanowska.

Podczas wtorkowej debaty nad uchwałą w sprawie powołania komisji Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że prace komisji rozpoczną się we wrześniu i nie zakończą się szybko. Wcześniej mówiła, że jest "spora szansa", by w najbliższy piątek w bloku głosowań wybrać skład komisji śledczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA