REKLAMA

Kluzik–Rostkowska chwali Zalewską za szkolnictwo zawodowe. I tylko za to

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Włodzimierz Kaleta
  • 14 września 2016 13:27
Kluzik–Rostkowska chwali Zalewską za szkolnictwo zawodowe. I tylko za to Joanna Kluzik-Rostkowska (Fot.Facebook.com)

Zdaniem części komentatorów obecna reforma edukacji ma jednak również wiele dobrych stron. Czy dostrzega je była minister edukacji w rządzie Donalda Tuska?

Joanna Kluzik-Rostkowska jest przekonana, że realizacja reformy edukacji w wydaniu PiS wprowadzać będzie niepotrzebny chaos w edukacji oraz bałagan w pracy nauczycieli, z których wiele będzie musiało odejść. Przyznaje, że kiedy była szefową MEN też zamykano szkoły i te będą zamykane nadal ze względu na niż demograficzny. Nie może jednak zrozumieć, jak można jednym machnięciem pióra zlikwidować prawie 7,5 tys. gimnazjów i deklarować, że nie będzie zwolnień nauczycieli.

- Czas pokaże czy wydłużenie nauki w liceum przy okazji dewastowania tego co mamy obecnie, nie okaże się najlepszym posunięciem. Jeśli zaś chodzi o szkolnictwo zawodowe, to i my przywiązywaliśmy do niego dużą wagę. Dlatego dobrze, żeby była kontynuacja działań w tym zakresie. Szkolnictwo zawodowe jest ważne i deklaracje pani minister, że będzie je rozwijać, mnie osobiście ucieszyły - mówi Kluzik- Rostkowska w rozmowie dla serwisu Portalsamorzadowy.pl

Mówi także o cyfryzacji szkół oraz o siatce programowej dla szkół.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA