REKLAMA

Kolejna dziwna decyzja kadrowa Macierewicza? Maciej Przerwa, z chóru do AMW

 • Autor: GP
 • 17 października 2016 12:43
Kolejna dziwna decyzja kadrowa Macierewicza? Maciej Przerwa, z chóru do AMW Kolejny człowiek bez doświadczenia w radzie nadzorczej instytucji pod MON. Prasa na tropie Misiewiczów Macierewicza? (fot.:youtube.com)

• Nowy członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego (AMW) zainteresował prasę.
• Maciej Przerwa, będący niedoświadczonym członkiem rady AMW był w przeszłości chórzystą. Jego awans nie został uzasadniony przez rzecznika prasowego AMW.
• AMW dysponuje i zbywa majątek, który MON i MSWiA oraz armia uznały za zbędny i niepotrzebny.

W poniedziałek (17 października) "Super Express", opublikował materiał poświęcony kolejnej zmianie kadrowej w agendach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej (MON). W ramach zmian w Agencji Mienia Wojskowego (AMW) dziennikarze wskazali Macieja Przerwę jako kolejnego z podopiecznych Antoniego Macierewicza.

Przerwa jest trzydziestosiedmioletnim, nowym członkiem rady nadzorczej AMW. - Bez doświadczenia w zarządzaniu mieniem wojskowym, za to z okazałym dorobkiem w Towarzystwie Śpiewaczym "Lira" - kreśli sylwetkę Przerwy gazeta.

W wystosowanym do AMW liście prasa pyta o kompetencje członka rady nadzorczej, odpowiedź skierowana do redakcji jest wymijająca. - Obowiązujące regulacje prawne nie określają kwalifikacji, które powinny spełniać osoby powoływane do składu rady nadzorczej AMW - tłumaczyła Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Czytaj: Wywiad z poprzednikiem Antoniego Macierewicza, Tomaszem Siemoniakiem

Agencja Mienia Wojskowego jest agendą rządową, podległą MON, która dysponuje majątkiem powojskowym i ministerialnym (MON i MSWiA), w tym dysponuje i zbywa nieruchomości, które w wyniku decyzji wojska czy MON straciły na znaczeniu dla obronności lub spełniły swoje zadanie.

Powołana została w 1996 roku na mocy ustawy o AMW. Siedziba agencji mieści się w Warszawie, a jej oddziały mieszczą się w Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Szczecinie, Gdyni, Poznaniu i Zielonej Górze. 

P.o. prezesa AMW jest obecnie Mateusz Mroz, powołany na to stanowisko przez Antoniego Macierewicza 10 grudnia 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Andrzej STAWSKI 2016-10-18 17:38:54
  Do Pimpuś, a kim qwa jest kurdupel ????? Jełopem, OMC posłem a rządzi jak Prezydent i Premier razem wzięci.
 • pimpuś 2016-10-18 07:44:42
  Olo, celnie! o tym samym pomyślałem. Co to w ogóle jest za kryterium "doświadczenie w zarządzaniu mieniem wojskowym"?? To, że w spółkach wojskowych pojawiają się osoby bez doświadczenia świadczy jak najlepiej o nich! bez układów i teczek pochowanych po szafach. potrzebujemy nowej kadry, która nie jest przesiąkła starymi układami i CHCE osiągnąć coś więcej niż tylko piastować stołki i czesać kasę. brak doświadczenia? Klich jest psychiatrą. Komorowski historykiem, a Kopacz lekarzem. Polska to taki dziwny kraj gdzie pomimo braku kompetencji kadry zarządzającej wszystko się kręci. A więc niech się kręci z ludźmi u władzy, którym brak doświadczenia, a jednocześnie swoim wiekiem gwarantują, że żadne leśne dziady nie mają na nich haków. Kto najgłośniej krzyczy o braku doświadczenia? Ludzi, którzy sami doświadczenia nie mieli, ludzie którzy piastują swoje stanowiska i mogą robić interesy tylko dzięki powiązaniom i układom wynikającym jak najbardziej nie z doświadczenia, a słusznego wieku osób, które mają bardzo dużo znajomych, którym muszą odwdzięczyć się za to i tamto...
 • Olo 2016-10-17 14:17:59
  Artykuł jest mało rzetelny. Należałoby napisać jaka jest ścieżka kariery tego pana, a nie czy śpiewał w chórze. Czy jeśli ktoś uprawia sport to też napiszemy, z sali "gimnastycznej do spółki"? Co ma jedno do drugiego? Czy to portal tabloidowy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA