REKLAMA

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz odwołany

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 20:16
Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz odwołany Gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz (fot. msw.gov.pl)

Wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, nadzorujący m.in. straż pożarną poinformował o najnowszych zmianach kadrowych w Państwowe Straży Pożarnej.

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz został odwołany ze stanowiska.

Zieliński poinformował, że premier Beata Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka odwołała komendanta. Nie zdradził jednak kto zostanie następcą Leśniakiewicza.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, kandydatem na to stanowisko jest wicekomendant PSP w latach 2006-2007 Leszek Suski.

Leśniakiewicz służył w straży pożarnej od 1978 roku. Komendantem Głównym PSP został w 2008 roku. Leśniakiewicz pełnił również funkcję szefa Obrony Cywilnej Kraju. W 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski awansował go na stopień generała brygadiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hmmmm - refleksja 2015-12-21 23:13:07
    W końcu ... to też mianowany po czystce jaką PO zrobiło w 2008 roku. Jakoś wtedy nikt lamentu nie podnosił że wywalono wszystkich i działo się w połowie realizacji zadań. Żadnych rewelacji nie wnieśli przez te 8 lat oprócz pilnowania stołkówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA