REKLAMA

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała nowego wiceprezesa GPW

  • Autor: PAP/GP
  • 19 kwietnia 2016 16:27
Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała nowego wiceprezesa GPW Paweł Dziekoński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. (fot.: Ken Teegardin/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła we wtorek (19 kwietnia) zgodę na objęcie przez Pawła Dziekońskiego funkcji wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych - poinformowała giełda w komunikacie.

Dziekoński został powołany na wiceprezesa GPW przez radę nadzorczą giełdy w dniu 16 marca.

Jak wynika z komunikatu, Paweł Dziekoński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość oraz studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej. Był dyrektorem Departamentu Produktów Kredytowych Deutsche Banku Polska SA i nadzorował działalność jednostek produktowych w obszarze bankowości hipotecznej, produktów klienta indywidualnego i instrumentów finansowych dla firm segmentu MŚP oraz MID-CAP - podaje komunikat.

Przed dołączeniem do zespołu Deutsche Banku, Paweł Dziekoński pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w Kredyt Banku SA nadzorując działalność jednostek odpowiedzialnych za rozwój oferty kredytowej dla przedsiębiorstw i korporacji, finansowanie strukturalne oraz finansowanie nieruchomości komercyjnych. Zajmował także stanowisko dyrektora zespołu doradczego w Deloitte.

Był również, podaje komunikat, doradcą w kluczowych dla polskiego rynku finansowego projektach realizowanych dla NBP i KNF. Specjalizuje się w rozwoju instrumentów finansowych oraz w zagadnieniach regulacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA