REKLAMA

Komisja odrzuciła wniosek o informację Piotrowicza ws. jego pracy w prokuraturze

  • Autor: PAP/JS
  • 07 grudnia 2016 14:18
Komisja odrzuciła wniosek o informację Piotrowicza ws. jego pracy w prokuraturze Posiedenie sejmowej komisji sprawiedliwości (Sejm/twitter)

Sejmowa komisja sprawiedliwości odrzuciła wniosek PO o rozszerzenie porządku obrad o informację jej przewodniczącego Stanisława Piotrowicza (PiS) nt. jego pracy w prokuraturze w latach 80., w tym w stanie wojennym.

Po burzliwej dyskusji wniosek o takie rozszerzenie porządku obrad przepadł w głosowaniu. Za było 5 posłów, a przeciw - 13.

Na początku obrad Robert Kropiwnicki (PO) wniósł, by Piotrowicz przedstawił informację nt. swej pracy w prokuraturze w latach 80., w tym w stanie wojennym. "Pojawiły się informacje, że podpisywał pan akt oskarżenia przeciw działaczom opozycji w stanie wojennym; powinien pan udzielić pełnych wyjaśnień komisji i opinii publicznej" - mówił poseł PO.

Czytaj też: Piotrowicz: Atak na mnie zrozumiały

Kamila Gasiuk-Pihowicz (N) wniosła zaś o odwołanie Piotrowicza z funkcji przewodniczącego. "Mamy wątpliwości co do prawdomówności posła Piotrowicza, jak wynika z doniesień medialnych, a przeczą temu choćby dokumenty z IPN" - dodała.

"To personalny atak, by utrudnić przyjęcie ustawy co do TK" - mówiła Krystyna Pawłowicz (PiS).

Wniosku Gasiuk-Pihowicz nie głosowano, bo - ze względów proceduralnych - nie jest to możliwe na posiedzeniu, na którym taki wniosek został złożony

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PZPRubekorator 2016-12-08 16:15:28
    Co za sukces! Piotrowicz odrzucił wniosek w sprawie sprawdzenia przeszłości Piotrowicza. Gdyby był uczciwy i niewinny, sam by dążył do potwierdzenia tego faktu. Tchórz, ..............( brakuje mi dostatecznie obraźliwych słów - patrz odpowiednie słowniki).
  • Komunista z PIS 2016-12-08 15:57:33
    Folwark zwierzęcy! Wszystkie zwierzęta są równe ale świnie są równiejsze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA