REKLAMA

Komisja pozytywnie o wniosku ws odwołania szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 19:38
Komisja pozytywnie o wniosku ws odwołania szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli Lech Czapla szefem Kancelarii Sejmu został latem 2010 r. Wcześniej, od października 2009 r., pełnił obowiązki szefa sejmowej kancelarii. W różnych jej biurach Czapla pracuje od 1 grudnia 1980 roku. (fot. Sejm/twitter)

Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych pozytywnie zaopiniowała wniosek marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o odwołanie Lecha Czapli ze stanowiska Szefa Kancelarii Sejmu.

Jak zaznaczył przewodniczący komisji Włodzimierz Bernacki (PiS), powołując się na wniosek marszałka Kuchcińskiego, obie strony doszły do porozumienia w sprawie odwołania Lecha Czapli ze stanowiska szefa Kancelarii Sejmu.

- Tym samym pan marszałek uznał, że w związku z tym pan Lech Czapla ustąpi z zajmowanego stanowiska, ale będzie nadal pracownikiem Kancelarii Sejmu - dodał.

Sprzeciw wobec odwołania obecnego szefa kancelarii zgłosił poseł PO Jarosław Urbaniuk, który argumentował go brakiem obecności na posiedzeniu komisji zarówno przedstawicieli marszałka Kuchcińskiego jak i samego Lecha Czapli.

Ostatecznie komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek - za opowiedziało się 6 posłów, 2 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z regulaminem Sejmu marszałek powołuje i odwołuje Szefa Kancelarii Sejmu, po zasięgnięciu opinii Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA