REKLAMA

Komisja Pracy i Polityki Społecznej powołała cztery podkomisje. Znamy ich skład

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 16 grudnia 2015 14:36
Komisja Pracy i Polityki Społecznej powołała cztery podkomisje. Znamy ich skład Cztery podkomisje powołała na wczorajszym posiedzeniu Komisja Pracy i Polityki Społecznej (fot. Ł.Plewnia, flickr.com, licecnja: CC BY-SA 2.0)

Cztery podkomisje powołała na wczorajszym posiedzeniu Komisja Pracy i Polityki Społecznej. Zajmą się osobami niepełnosprawnymi, rynkiem pracy, polityką senioralną i rodziną.

Podkomisje stałe do spraw osób niepełnosprawnych, rynku pracy, polityki społecznej i spraw rodziny powołała na wczorajszym  posiedzeniu Komisja Pracy i Polityki Społecznej. Każda z nich będzie liczyła w składzie 11 osób: 6 z Prawa i Sprawiedliwości, 3 z Platformy Obywatelskiej i po jednej z Kukiz’15. Nowoczesna będzie miała jednoosobową reprezentację w trzech komisjach, PSL w jednej.

W skład podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych weszli z Prawa i Sprawiedliwości: Bernadetta Krynicka, Anna Krupka, Anna Schmidt-Rodziewicz, Elżbieta Duda, Jan Mosiński, Piotr Babiarz; z PO: Katarzyna Mrzygłocka, Sławomir Piechota, Rajmund Miller; z Kukiz’15: Adam Andruszkiewicz i z Nowoczesnej: Kornelia Wróblewska.

Do składu podkomisji do spraw rynku pracy wybrano z PiS: Janusza Śniadka, Bożenę Borys-Szopę, Ewę Kozanecką, Ewę Tomaszewską, Jana Mosińskiego, Michała Wójcika; PO: Katarzynę Mrzygłocką, Agnieszkę Hanajczyk, Ewę Drozd; z Kukiz’15: Jarosława Porwicha i z PSL: Krystiana Jarubasa.

W skład podkomisji stałej do spraw polityki społecznej weszli z PiS: Waldemar Andzel, Robert Warwas, Piotr Babiarz, Halina Szydełko, Urszula Rusecka, Leszek Dobrzyński; z PO: Marzena Okła-Drewnowicz, Anna Wasilewska, Ewa Kołodziej; z Kukiz’15: Agnieszka Ścigaj i z Nowoczesnej: Kornelia Wróblewska.

Do składu podkomisji do spraw rodziny powołano z PiS: Bernadettę Krynicką, Ewę Tomaszewską, Elżbietę Dudę, Jana Klawitera, Piotra Uścińskiego, Michała Wójcika, z PO: Henrykę Krzywonos, Bożenę Henczycę, Annę Białkowską: z Kukiz’15: Rafała Wójcikowskiego i z Nowoczesnej: Joannę Augustynowską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA