REKLAMA

Komisja regulaminowa pozytywnie o kandydaturze Kaczmarskiej na szefa Kancelarii Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 14:07
Komisja regulaminowa pozytywnie o kandydaturze Kaczmarskiej na szefa Kancelarii Sejmu Kaczmarska zadeklarowała podczas posiedzenia komisji, że chce poprawić warunki pracy parlamentarzystów i działać na rzecz tego, aby Kancelaria Sejmu była bardziej przyjazna dla posłów (fot. Sejm)

• Sejmowa komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała w piątek kandydaturę Agnieszki Kaczmarskiej na stanowisko szefa Kancelarii Sejmu.
• Kaczmarska od października jest p.o. szefa sejmowej kancelarii.

Kandydaturę Kaczmarskiej poparło 7 posłów, nikt nie był przeciw, dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Kaczmarska zadeklarowała podczas posiedzenia komisji, że chce poprawić warunki pracy parlamentarzystów i działać na rzecz tego, aby Kancelaria Sejmu była bardziej przyjazna dla posłów.

W lutym 2016 r. Kaczmarska została zastępcą szefa Kancelarii Sejmu. Od października pełni funkcje p.o. szefa Kancelarii Sejmu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość; była też radną PiS w Warszawie dzielnicy Targówek.

Na początku października odwołany został poprzedni szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla. Pełnienie obowiązków przejęła wówczas Kaczmarska, a ją na stanowisku zastępcy szefa Kancelarii Sejmu zastąpił dyrektor sekretariatu posiedzeń Sejmu Dariusz Salamończyk. Z kolei funkcję drugiego z zastępców pełni Adam Podgórski.

Zgodnie z regulaminem Sejmu, marszałek izby powołuje i odwołuje szefa Kancelarii Sejmu, po zasięgnięciu opinii komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA