REKLAMA

Komisja za kandydaturą Kozińskiej-Frybes na stanowisko Konsula Generalnego RP w Lyonie

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 16:40
Komisja za kandydaturą Kozińskiej-Frybes na stanowisko Konsula Generalnego RP w Lyonie Kozińska-Frybes pełniła m.in. funkcję ambasadora RP w Meksyku, Konsula Generalnego RP w Los Angeles, Barcelonie, a ostatnio zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w MSZ.(fot. youtube.com)

• Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Joanny Kozińskiej-Frybes na stanowisko Konsula Generalnego RP w Lyonie.
• "Za" byli wszyscy członkowie komisji.

Przedstawiając kandydaturę Kozińskiej-Frybes wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak podkreślił jej wieloletni dorobek w służbie dyplomatycznej i konsularnej.

Kozińska-Frybes - jak zaznaczył - pełniła m.in. funkcję ambasadora RP w Meksyku, Konsula Generalnego RP w Los Angeles, Barcelonie, a ostatnio zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w MSZ.

Czytaj też: Premier wezwała Waszczykowskiego na rozmowę ws. jego wypowiedzi nt. "czarnego protestu"

Dziedziczak podkreślił, że Joanna Kozińska-Frybes stworzyła także "podstawy zarządzania kryzysowego w MSZ, z których znaczna część stosowana jest do dzisiaj".

Komisja Łączności z Polakami za Granicą przyjęła kandydaturę Kozińskiej-Frybes na stanowisko Konsula Generalnego RP w Lyonie jednogłośnie.

Konsula Generalnego powołuje minister spraw zagranicznych po zasięgnięciu opinii sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA