REKLAMA

Komorowski wyklucza wcześniejsze wybory, ale proponuje opozycji jedną listę

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 13:11
Komorowski wyklucza wcześniejsze wybory, ale proponuje opozycji jedną listę Bronisław Komorowski nie jest przekonany o konieczności wcześniejszy wyborów, ale widzi jedną listę opozycji. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Były prezydent nie jest zwolennikiem wcześniejszych wyborów w obecnej sytuacji politycznej.
• Podkreślił w radiowej rozmowie, że ze wszystkich partii politycznych to PO ma największe doświadczenie. Co jest plusem i minusem partii.
• KOD były prezydent widzi w roli ruchu społecznego, który może proponować osoby na listy wyborcze.
• Gdyby doszło do wyborów, Komorowski proponuje jedną listę formacjom opozycyjnym.

Były prezydent Bronisław Komorowski gościł w radiowej stacji RMF FM. Na antenie ogólnopolskiej rozgłośni, we wtorek (14 czerwca) mówił jasno, że nie jest zadowolony z działań rządu i liczy na rozpad obozu rządzącego.

Zapytany o scenariusz, na jaki liczy Ryszard Petru, czyli wcześniejsze wybory parlamentarne,  Komorowski był sceptyczny.

- Widzę, że nie ma takiej presji ze strony opinii publicznej - oceniał Komorowski. - Politycy powinni w tym zakresie słuchać głosu wyborców - i dalej. - Ludzie oczekują, że najpierw program (polityczny - red.) się pokaże, że najpierw się zweryfikuje kiedyś rządzących, a dopiero na końcu będą wybory. Myślę, że nie należy mówić o wcześniejszych wyborach. Należy być do nich gotowym.

Komorowski przekonywał, że nawet jeśli PiS wygrało większością, to wobec znacznej części elektoratu nie może sobie pozwolić na wszystko.

Czytaj: Krystyna Pawłowicz jednym wpisem zelektryzowała społeczność internetową

- Dzisiaj wyborcy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, a także licząca się część sympatyków KOD-u, chcieliby zaznaczyć swoją niezgodę na rządy PiS. To nie oznacza, że dojrzeli do tego, żeby rozstrzygnąć kwestię na nowo, poprzez wybory.

W dalszej części rozmowy Komorowski podkreślił, że PO ma doświadczenie. Większe niż każda inna partia w Polsce. Co jest zarówno plusem, jak i minusem dla opozycyjnej formacji, z której Komorowski się wywodzi.

Zapytany o kolejną inicjatywę polityczno-społeczną, Komitet Obrony Demokracji Komorowski mówił:

Czytaj: Jarosław Gowin mówił jak widzi PO pod rządami Schetyny

- KOD widzę jako ruch obywatelski, a nie konkurencję dla partii - precyzował Komorowski. - Wywiera on wpływ na to, co się dzieje na scenie politycznej, między innymi zachęcając partie polityczne do współdziałania. (...) Byłoby dobrze, gdyby w przyszłości w wyborach zaistniała lista wyborcza, w której by się znalazły osoby z rekomendacją KOD, ale i osoby reprezentujące poszczególne 3, a może 4 środowiska polityczne - wśród tych były prezydent widziałby Platformę Obywatelską, Nowoczesną i na przykład PSL. Może nawet formację lewicy.

Takim osądem, Komorowski prognozuje, że w wyborach może zajść konieczność wystawienia wspólnej listy wyborczej obecnych podmiotów opozycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Miki 2016-06-15 09:19:21
    Do Lena: CHYBA "SZOGUN"!!! OKRADANIE TO BYLO NORMĄ W rządzie PO-PSL-SLD I KOMORUSKIGO !!!! ŁĄCZĘ SIĘ W BULU I NADZIEJI!!!
  • Lena 2016-06-14 13:55:57
    Ja mam jedno zyczenie do pana Komorowskiego aby zanim zajmie się polityka niech zwroci wszystkie pieniądze które sam sobie przyznawal bedac prezydentem jako przeogromne kwoty które zaraz po wypisaniu bumagi sam sobie pobieral ,to jest jawne zlodziejstweo i chamstwo aby prezydent kraju tak podle się zachowywal i przez te swoje czyny zrownal się z innymi złodziejami przynosząc sobie przeogromna hanbe tymi podłymi złodziejstwami. Jak panu nie wstyd,byl pan prezydentem dużego kraju ,dostwal co rusz od rządu duże nagrody to musial pan jeszcze okradać biednych polakow zabierajc skromne zasiłki pomocowe kalekim dzieciom i samotnym matkom,Zycze panu z całego serca aby panskie dziecko zachorowalo i by mnie miał pan możliwości leczenia tego dziecka ,tak jak pozbawol pan razem ze złodziejem Tuskiem te biedne kalekie dzieci i samotne matki,my pamiętamy pana chamstwo ,pana złodziejstwa i to jak pan 2 miesiace przed przegranymi wyborami wywoazil noca z pałacyku meble antyki do swojego mieszkania. Czy może pan po tych złodziejstwach patrzeć ludziom prosto w oczy ,przecież tymi kradzieżami zrownal się pan ze zwykłymi oprychami ,to ze tamci nie maja szacunku to nie znaczy ze pan jako hrabia -prezydent ! Wielki wsyd i niech ten wstyd meczy pana az do pana ostatnich dni ,bo jeśli ktoś z pana stanowiskiem i kradna inni ludzie ,czyli ludzie biedni pozbawieni pracy i srodkow do zycia.Pan był najgorszym polskim prezydentem i wstydze sie za pana i za pana złodziejstwa . Jak człowiek z pana pochodzeniem stal się zlodziejem ,chciałabym to wiedzieć ,jak można tak podle się zachowywać i okradać coraz biedniejszy narod, to jak możemy się dziwic ze kraj ,swój kraj i swoich obywateli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA