REKLAMA

Konflikt w strukturach Nowoczesnej. Działacze napisali list do Ryszarda Petru

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 07 stycznia 2016 13:03
Konflikt w strukturach Nowoczesnej. Działacze napisali list do Ryszarda Petru Konflikt w podkarpackich strukturach Nowoczesnej. (fot. facebook.com/PetruRyszard)

Działacze z podkarpackich struktur Nowoczesnej napisali list do jej lidera, Ryszarda Petru. Kilkustronicowa korespondencja jest podyktowana konfliktem autorów z szefem regionu, Mirosławem Nowakiem.

List jest prośbą o stanowczą interwencję ogólnopolskiego lidera Nowoczesnej, popartą mocnymi argumentami. Działacze nowej partii zarzucają Mirosławowi Nowakowi sabotowanie działań organizacji, przez dezorganizacje pracy komórki regionalnej, autorytarne traktowanie partii i celowe sabotowanie walki o poparcie. List zawiera także obszerny, krytyczny opis działań Mirosława Nowaka w okresie kampanii wyborczej.

Adresat krytyki, w rozmowie z portalem natemat.pl uważa, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Mówi wręcz, że w organizacji pracy partii musi się znaleźć osoba niezadowolona.

- Nie znam tego listu, ale w naszym regionie nie ma żadnego konfliktu – mówi Nowak. - Prężnie się rozwijamy, do końca lutego będziemy mieć struktury we wszystkich miastach powiatowych. Zawsze przy budowaniu tak dużej organizacji znajdzie się ktoś niezadowolony.

Kadencja regionalnego szefa struktur w Nowoczesnej wynosi dwa lata. Nowak podkreśla, że został wybrany demokratycznie i jeszcze nawet nie minął rok jego kadencji.

- Naturalne jest, że ktoś, kto się nie zgadza z wyborami personalnymi próbuje walczyć o władzę – mówi i usprawiedliwia sytuację na Podkarpaciu Adam Szłapka, poseł i sekretarz generalny Nowoczesnej. Ryszard Petru nie podjął decyzji w sprawie omawianego konfliktu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA