REKLAMA

Kongres Kultury: Wicepremier Gliński nie odpowiedział na zaproszenie

  • Autor: PAP/JS
  • 10 października 2016 21:24
Kongres Kultury: Wicepremier Gliński nie odpowiedział na zaproszenie W poniedziałek rano MKiDN wystosowało oświadczenie, w którym odniosło się do doniesień medialnych, że wicepremier, mimo zaproszenia, nie przybył na Kongres (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Organizatorzy zakończonego w niedzielę Kongresu Kultury oświadczyli, że nie otrzymali od wicepremiera Piotra Glińskiego odpowiedzi na zaproszenie.
• Minister kultury przekonywał wcześniej, że wystosował do nich pismo w sprawie warunków swojego uczestnictwa.

"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podaje, że +prof. Piotr Gliński skierował do organizatorów pismo, w którym zwrócił się o wspólne sformułowanie warunków swojego uczestnictwa w tej inicjatywie. Do dziś minister kultury nie otrzymał na to pismo odpowiedzi+. Z przykrością zawiadamiamy, że wspomniane w oświadczeniu pismo nie dotarło do organizatorów ani w formie pisemnej, ani e-mailowej" - napisali organizatorzy Kongresu w oświadczeniu.

Zapewnili, że pismo, wysłane nawet w tygodniu poprzedzającym Kongres, nie pozostałoby bez odpowiedzi. "W toku konsultacji z biurem ministerstwa w dniu dzisiejszym nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, na jaki adres i w jakim dokładnie terminie wskazane pismo zostało wysłane" - napisali.

Organizatorzy przypomnieli, że kilkakrotnie wysyłali do resortu zaproszenie do uczestnictwa w cyklu spotkań i paneli dyskusyjnych. "Cieszymy się, że pracownicy ministerstwa na nie odpowiedzieli i aktywnie uczestniczyli w debatach plenarnych oraz pracach stolików. Z zadowoleniem przyjęliśmy także obecność pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej" - zaznaczyli.

Przypomnieli, że zaproszenie imienne do Glińskiego skierowane zostało 9 września. Dodatkowo, bezpośrednie zaproszenie zostało wystosowane także przez Obywateli Kultury, współorganizatorów wydarzenia.

W poniedziałek rano MKiDN wystosowało oświadczenie, w którym odniosło się do doniesień medialnych, że wicepremier, mimo zaproszenia, nie przybył na Kongres. "Są to informacje nieprawdziwe, w tygodniu poprzedzającym Kongres prof. Piotr Gliński skierował do jego organizatorów pismo, w którym zwrócił się o wspólne sformułowanie warunków swojego uczestnictwa w tej inicjatywie. Do dziś minister kultury nie otrzymał na to pismo odpowiedzi" - napisano.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA