REKLAMA

Kongres PiS, Kaczyński: Andrzej Duda to był celny cios

  • Autor: pt/pap
  • 02 lipca 2016 11:09
Kongres PiS, Kaczyński: Andrzej Duda to był celny cios Jarosław Kaczyński na Kongresie PiS (fot.pis.org.pl)

W wyborach prezydenckich mieliśmy dobry pomysł: przeciwstawić Bronisławowi Komorowskiemu kogoś, kto będzie jego całkowitym przeciwieństwem; Andrzej Duda, to był celny cios w nadzieje drugiej strony - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński na kongresie swej partii.

W jego ocenie wybory prezydenckie z 2015 r. "to te, o których mówiono, że są beznadziejne, że nie ma żadnych szans, że wynik jest z góry przesądzony, że chodzi co najwyżej o to, by była druga tura".

"My mieliśmy w tej sprawie inne zdanie i mieliśmy dobry pomysł: trzeba przeciwstawić Bronisławowi Komorowskiemu kogoś, kto będzie jego całkowitym przeciwieństwem. Szukaliśmy, nie ukrywam, że były różne kandydatury, ale w końcu zapadła decyzja: Andrzej Duda. I to był celny cios, celny cios w nadzieje drugiej strony" - stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że celny był także sztab, na czele którego stanęła Beata Szydło. Jej sposób działania prezes PiS ocenił jako niekonwencjonalny, ale skuteczny.

Wcześniej Kaczyński mówił o wyborach samorządowych z 2014 roku. Ocenił, że były one bardzo specyficzne jeśli chodzi o to, wszystko co wydarzyło się potem, co "postawiło znak zapytania wobec uczciwości liczenia głosów". "Mieliśmy prawo do podejrzeń, bo różnego rodzaju wskaźniki wysoce się nie zgadzały. W Polsce demokracja nie jest taka sama jak w Austrii, bo jak wiecie tam wybory zakwestionowano" - dodał.

Jak jednak podkreślił, "nic to nie dało w sensie praktycznym jeśli chodzi o rozkład głosów w samorządach". "Tutaj przegraliśmy z Platformą, trzeba to jasno powiedzieć, ale powstał mocny ruch kontroli wyborów i nastąpiły zmiany w Państwowej Komisji Wyborczej. To był nasz sukces, to był sukces naszej zdecydowanej postawy" - powiedział Kaczyński.

Decyzje personalne

Według prezesa PiS decyzji personalnych jest obecnie "w Polsce bardzo dużo, ale nie za dużo, za mało". "Ale jeżeli jest ich tak dużo, to muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć, w tych błędach nie ma nic złego, pod jednym warunkiem - że one będą weryfikowane, że będą naprawiane" - powiedział Kaczyński.

"Zasada jest jedna i fundamentalna: kompetencje i uczciwość, uczciwość i kompetencje" - podkreślał. "Kto się tym zasadom przeciwstawia, czy wprost, ale to się rzadko zdarza, czy w praktyce, ten w gruncie rzeczy działa przeciw nam, przeciw naszym planom, wspiera naszych przeciwników" - powiedział prezes PiS.

Prezes partii rządzącej powiedział na kongresie PiS, że jego ugrupowanie chce "uczynić życie Polaków lepszym, chce, by wracali emigranci, by zakładali rodziny, by rodziły się dzieci i to wszystko można uzyskać, ale to wymaga lat, to wymaga kolejnych zwycięskich wyborów".

"I my proszę państwa, mimo wściekłych ataków, mamy na to zwycięstwo pełną szansę. Ale pod dwoma warunkami: pierwszy z nich to to, że dotrzymamy zobowiązań, a drugi, że nasze rządy będą przeciwieństwem rządów PO i PSL. Będą uczciwe i kompetentne" - powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że bez spełnienia tych warunków PiS nie będzie zwyciężać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2016-07-02 14:03:29
    Celny cios komuchy? Nowela ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz 503 niewykonalna? "Banki ' skąd wiedzieliście iż, Wasz kolega partyjny zwrócił kredyt w SIGMA BANK, czemu miał służyć? (druga debata z Bronisławem Komorowskim)odp. Jedna z ostaniach wypowiedzi rzecznik PiS zobaczymy jak sobie poradzi? PIS=SLD, oszuście Kaczyński podsłuchiwaliście wspólnie z komunistami inwigilowaliście własnych ludzi przed wyborami, stąd Rzecznik ta szmata Beata Mazurek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA