REKLAMA

Konkursy na dyrektorów oddziałów ZUS: Są kandydaci

  • Autor: PAP/AT
  • 27 października 2016 07:02
Konkursy na dyrektorów oddziałów ZUS: Są kandydaci Osoby, które spełniły wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa (fot.shutterstock)

• O stanowisko dyrektorów oddziałów ZUS w całym kraju ubiega się jeden, kilku, a w niektórych przypadkach kilkunastu kandydatów.
• Konkurs został rozpisanym przez zarząd po odwołaniu obecnych dyrektorów.
• Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił ich z dniem 30 listopada.

7 października dyrektorzy otrzymali zwolnienia i zarząd Zakładu ogłosił konkurs na te stanowiska w 43 oddziałach. Dokumenty można było składać do 21 października.

Najmniej - po jednym kandydacie, którzy spełnili wymogi formalne startuje na stanowisko dyrektora oddziałów ZUS w Słupsku i Koszalinie, po dwóch w Zielonej Górze i I oddziale w Łodzi, a po trzech w Gorzowie Wielkopolskim, Pile, Olsztynie, Siedlcach i Częstochowie. Najwięcej ubiega się o stanowiska w Warszawie - czternastu - na szefa III oddziału, dwunastu - I oddziału i dziesięciu - II oddziału w Warszawie.

Czytaj też: Polacy coraz lepiej oceniają działania ZUS

Osoby, które spełniły wymagania formalne, w piątek wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Następnie kompetencje menadżerskie kandydatów sprawdzą eksperci zarządzania kadrami spoza ZUS, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu. Po przejściu tych dwóch etapów o nominacjach zdecyduje prezes ZUS po rozmowie z kandydatami, tak by mogli objąć stanowiska 1 grudnia.

Zakład deklarował, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny, może w nim wystartować każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. W ramach przeglądu kadr zarząd chce też ocenić pracę obecnych dyrektorów w centrali Zakładu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA