REKLAMA

Konrad Szymański: Jesteśmy gotowi bronić swych racji ws. praworządności

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2017 17:59
Konrad Szymański: Jesteśmy gotowi bronić swych racji ws. praworządności Konrad Szymański. (fot. twitter.com)

Na unijnym posiedzeniu ministrów odpowiedzialnych za sprawy europejskie Polska jest gotowa bronić swych racji ws. prowadzonej wobec niej przez KE procedury ochrony praworządności - poinformował dziennikarzy minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Z informacji wynika, że sprawa prowadzonej wobec Polski przez Komisję Europejską procedury ochrony praworządności trafi 16 maja na posiedzenie unijnej Rady ds. ogólnych, czyli posiedzenie ministrów odpowiedzialnych za sprawy europejskie. Informacje w tej sprawie ma przedstawić KE, która sama domagała się, by wprowadzić ten punkt do porządku obrad.

"Nie sądzę, żeby ta sprawa znalazła jakiś konkluzywny finał na Radzie ds. ogólnych, ale każdy może przedstawiać jakiekolwiek głosy, jakiekolwiek informacje w tym punkcie porządku obrad. Więc jeśli jest taka pilna potrzeba i taka konieczność, przynajmniej ze strony Komisji Europejskiej, żeby o tej sprawie rozmawiać na poziomie Rady ds. ogólnych, to jesteśmy na to gotowi" - powiedział Szymański.

Jak zastrzegł, "nie mamy całkowitego przekonania, że to jest najpilniejsza sprawa dla Rady ds. ogólnych, nie mamy przekonania, że to jest sprawa, którą Komisja Europejska powinna się dzielić z Radą wobec, jak sądzę, pewnych braków sukcesu w tej sprawie. (...) Polska jest gotowa, żeby przestawić swoje opinie w tej sprawie i bronić swojej racji".

Szymański dodał Polska udowodniła przez ostatni rok, że jest gotowa wobec każdego, kto ma jakieś wątpliwości, rzeczowo odpowiadać i przedstawiać swoje racje "w sporze o rozwiązania związane z porządkiem konstytucyjnym w Polsce, z kwestiami ustrojowymi w Polsce, które z całą pewnością należą do kompetencji narodowej"

"Więc jeśli ktokolwiek będzie chciał wykorzystać ograniczony czas Rady ds. ogólnych również na to zagadnienie, to otrzyma ze strony Polski rzeczową, dokładną wypowiedź, dokładnie utrzymaną w duchu tego, co do tej pory mówiliśmy" - wskazał Szymański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jan kowalski 2017-04-28 19:29:51
    Praca w opiece do 1700 Euro. To szczera prawda 700,800 Euro to są zarobki , które mieszczą się rzecz jasna "do 1700"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA