REKLAMA

Kontrowersje wokół emerytury byłego szefa BOR Andrzeja Pawlikowskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 27 czerwca 2017 07:52
Kontrowersje wokół emerytury byłego szefa BOR Andrzeja Pawlikowskiego Do wysługi lat byłego szefa BOR została zaliczona praca w gospodarstwie rodziców choć w tym czasie był na studiach (fot.bor.gov.pl/Jakub Gruca)

Do wysługi lat byłego szefa BOR gen. Andrzeja Pawlikowskiego zostały zaliczone niemal cztery lata pracy w gospodarstwie rodziców.

Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie, trzy lata przed rozpoczęciem służby w BOR, Pawlikowski studiował na politechnice w Krakowie. Obronił się w 1994 r. - czytamy "Rzeczpospolitej"

Dzięki tej decyzji gen. Andrzej Pawlikowski, który w kwietniu odszedł na emeryturę, uzyskał najwyższy przelicznik wysługi lat - 2,6 proc. Studia dają zaledwie 0,7 proc. – informuje "Rzeczpospolita".

Generał Pawlikowski w BOR przepracował niespełna 17 lat (z sześcioletnią przerwą), ma 25 lat służby i według informacji "Rzeczpospolitej" pełną wysługę emerytalną. Od maja dostaje ok. 10 tys. zł świadczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA