REKLAMA

Kontrowersje wokół Joanny Racewicz. Dziennikarka odchodzi z Panoramy

  • Autor: GP
  • 29 marca 2016 20:59
Kontrowersje wokół Joanny Racewicz. Dziennikarka odchodzi z Panoramy Dziennikarka Joanna Racewicz wróciła do TVP w 2011 roku. (fot.:youtube.com)

• Joanna Racewicz pożegnała się z widzami TVP 2 w głównym wydaniu "Panoramy" we wtorek (29 marca).
• Dziennikarka według rzecznik TVP zmienia redakcję, ale nie odchodzi z publicznej stacji.

- To moje ostatnie spotkanie z widzami „Panoramy” - tymi słowami Joanna Racewicz pożegnała się z oglądającymi ją widzami TVP 29 marca br. - Proszę pozwolić, że wszystkim państwu się nisko pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne.

Racewicz w głównym wydaniu "Panoramy", telewizyjnego programu informacyjnego w TVP 2, podziękowała za możliwość relacjonowania wydarzeń ze świata i kraju. Gestem tym potwierdziła, że odchodzi z redakcji tego dziennika telewizyjnego.

Wedle informacji, przekazanych później przez rzecznik stacji Aleksandrę Gieros-Brzezińską stosunek pracy z dziennikarką nie został zakończony. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Racewicz ma zmienić redakcję, z którą współpracuje w ramach Telewizji Polskiej.

Sytuacja wzbudziła kontrowersje, bo nazwisko Racewicz miało się znaleźć na liście Komisji Krajowej Federacji Regionów i Komisji Zakładów "Solidarność 80" do prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Spis ten miał zawierać nazwiska osób z mediów publicznych, które miały stracić pracę.

"Fakt" natomiast, powołując się na źródła w TVP, przekonuje na swoich łamach do innego powodu zmian w redakcji. W ocenie gazety Racewicz popadła w konflikt z kierownictwem stacji, zwłaszcza z szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który decyduje o obsadzie redakcji.

Joanna Racewicz zaczynała dziennikarską karierę w mediach lokalnych, była związana z "Panoramą" od 1999 do 2006 roku. Później współpracowała z TVN. Do TVP, ponownie na stanowisko prezentera w "Panoramie," wróciła w 2011 roku.

Jej kariera jest związana z katastrofą smoleńską, w której zginął jej mąż Paweł Janeczek, oficer BOR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Teresa 2016-04-23 21:52:47
    Do Hawa: No powoli zaczynam oglądać TVP info,a teraz ZACZNĘ oglądać PANORAMĘ-KTÓREJ NIE DAŁO SIĘ OGLĄDAĆ wiecznie PROMUJĄ schettyny ,neumany petrusski kijowsskich i innych -zamiast ICH ROZLICZAĆ za lata RZĄDÓW - AFER PO-PSL-SLD !!!Bo co to za wiadomości gdzie IDIOTA-KOMORUSKI-BULU ,ośmiesza nas GLOBALNIE(np.Japonia) ,a ONI w wiadomościach NIC o tym nie mówią i PROMUJĄ Komoruskiego(60%) POPARCIA jak w TVNie!!! Powoli ta telewizja staje się NORMALNA-POLSKA!!! TVP która będzie promować Polskie WARTOŚCI i POLAKÓW!!!
  • Hawa 2016-04-22 13:41:10
    Pani Joanno z tajemniczym uśmiechem jak u Mona Lizy wypowiadane przez Panią słowa " wszystkiego dobrego " życzę Pani wszystkiego dobrego. Ps. Nie ma w Panoramie Joanny Racewicz Odszedł kolejny fan Panoramy - widz :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA