REKLAMA

Kopacz do PiS: mieliśmy łatwiej, porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami

  • Autor: PAP
  • 12 listopada 2015 15:07
Kopacz do PiS: mieliśmy łatwiej, porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami Kopacz: My mieliśmy łatwiej, bo porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007 (fot. Facebook)

My mieliśmy łatwiej, bo porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007 - mówiła Sejmie ustępująca premier Ewa Kopacz, zwracając się do PiS. Kiedy oddawaliście władzę, w rankingu Banku Światowego Polska była miedzy Kiribati a Macedonią. Dziś jest na 25. miejscu - dodała.

"Życzę wam, żebyście nie zaprzepaścili osiągniętej dzięki nam stabilności finansów publicznych - co spowodowało, że Polska dzisiaj nie jest obciążana już procedurą nadmiernego deficytu. Kiedy oddawaliście władzę, w prestiżowym rankingu Banku Światowego Polska była miedzy Kiribati a Macedonią. Dziś jesteśmy na 25. miejscu na świecie. Wyprzedzamy nie tylko wszystkie kraje regionu, ale także Szwajcarię i Francję" - mówiła Kopacz.

Dodała, że nowy rząd, by osiągnąć to, co poprzednicy, musiałby "wreszcie prowadzić realną politykę prorodzinną". "Dzięki nam Polki mają dziś najdłuższy urlop macierzyński w Europie, przybyło ponad 5 tys. przedszkoli, a w ramach polityki prorodzinnej postawiliśmy na realną solidarność międzypokoleniową" - powiedziała.

Ustępująca premier mówiła też: "Wiem, wiem moi drodzy, że my mieliśmy łatwiej, bo my porównywaliśmy się z waszymi osiągnięciami z lat 2005-2007. Ale chcę zapewnić, że wystarczyło dobrze pracować i mogliśmy się pochwalić tym, że zrobiliśmy dużo więcej niż wy".

Wypowiedzi premier towarzyszyły oklaski z jednej części sali oraz okrzyki dezaprobaty z innej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA