REKLAMA

Kopacz nie wierzy prezesowi PiS

  • Autor: PAP
  • 13 października 2015 17:58
Kopacz nie wierzy prezesowi PiS - Nie wierzę w te obietnice i nie wierzę również w to, że (J. Kaczyński) chce zrobić cokolwiek innego ponad to, że chce władzy dla władzy - mówi Ewa Kopacz (fot. facebook)

Jarosław Kaczyński chce władzy dla niej samej; nie wierzę w jego słowa o woli pokojowej współpracy z opozycją po wyborach - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz. Według niej słowa szefa PiS to "deklaracje, które w kampanii wyborczej składa się zupełnie bezkosztowo".

Na konferencji prasowej w Szczecinie premier była pytana o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapewnił we wtorek, że jego partia chce stworzyć po wyborach w Sejmie większość parlamentarną i rząd szanujące opozycję oraz dobrze współpracujące z prezydentem. Czyli, nie wojna, a praca - dodał.

"Trochę się z panem Jarosławem Kaczyńskim znamy. Wiemy, jak z tym szacunkiem jest i to nie tylko wtedy, kiedy są w opozycji, ale też wtedy, kiedy rządzili, wiemy, jak ten szacunek wyglądał" - powiedziała Kopacz.

PiS zawsze na "nie"

Jak dodała, rząd PO-PSL niekiedy prosił, żeby w słusznych sprawach parlamentarzyści PiS stanęli ponad politycznymi podziałami i poparli dobre rozwiązania. "Ale nie zdarzyło się to. Dla zasady, tylko dlatego, że byli w opozycji, mówili +nie+. Zawsze było +nie+, bo oni są w opozycji. Zasłaniali się jednym: +to jest święte prawo opozycji+" - zaznaczyła szefowa rządu. Według niej PiS właśnie tak rozumie "tę dobrą współpracę z opozycją i dobre działanie na rzecz Polaków".

Premier uważa, że lider PiS "chce władzy za wszelką cenę". "Źle się dzieje i to jest szkodliwe, kiedy władzy chce się dla władzy, a nie, by realizować dobre pomysły dla Polaków" - podkreśliła szefowa rządu.

Według niej Polacy dzisiaj słyszą od PiS "tylko i wyłącznie obietnice, których i tak po wyborach PiS - nawet, gdyby wygrało wybory - nie jest w stanie zrealizować, bo budżet został już przyjęty przez Radę Ministrów".

"Nawet, gdyby chcieli nowelizować ten budżet, to w dalszym ciągu ustawowo wisi nad nami reguła wydatkowa. Mimo że Komisja Europejska zniosła z nas procedurę nadmiernego deficytu, ale my sami nałożyliśmy na siebie pewnego rodzaju dyscyplinę po to, aby nie zepsuć tych naprawionych finansów publicznych" - mówiła premier.

Kopacz: PiS rozwali finanse publiczne

Jak zaznaczyła, "jeśli PiS chciałoby realizować swoje pomysły - które dzisiaj po złożeniu projektu budżetu nie mają żadnego pokrycia w pieniądzu - to rozwalą tak finanse publiczne, że za chwilę będziemy mieli znowu kryzys".

"Nie wierzę w te obietnice i nie wierzę również w to, że (J. Kaczyński) chce zrobić cokolwiek innego ponad to, że chce władzy dla władzy. Nie wierzę również w takie przyjazne relacje między opozycją a rządzącymi. Życie trochę uczy i doświadczenie nakazuje zachowanie w pamięci rzeczy, które są zarówno dobre, jak i złe" - podkreśliła premier.

Według niej o tym, jak przyjazne jest nastawienie polityków PiS do rządzących, świadczy chociażby ich zachowanie w codziennych relacjach. "Elementarne zasady dobrego wychowania nakazują, że kiedy się kogoś mija na korytarzu, a zna się go kilka lat z pracy w parlamencie, to jest obowiązek przynajmniej kiwnąć głową lub powiedzieć +dzień dobry+, lub wejść do tej samej windy, a tego się boją, jakbyśmy byli trędowaci" - mówiła Kopacz.

Tylko deklaracje

Jak podkreśliła, nie wierzy w to, że politycy PiS "nagle zmienią swoje nastawienie do ludzi z PO, których potrafią nazywać bardzo niesympatycznie". "Nie wierzę w to. Mają taką po prostu naturę i uważają, że najlepsi to tylko ci, którzy są albo w PiS, albo popierają PiS. Cała reszta to dla nich jest inny gatunek Polaków. Nie zmienią swej natury, jestem o tym przekonana" - powiedziała premier.

Według niej słowa prezesa PiS "to są tylko deklaracje, które w kampanii wyborczej składa się zupełnie

bezkosztowo, bo można obiecać wszystko i możną wmawiać wszystko". "Potem życie to weryfikuje. Niestety. niekiedy jest za późno, kiedy ludzie dochodzą do wniosku, że ktoś ich nabrał" - dodała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • hulaqa 2015-10-14 17:28:51
    Nie tylko wielkie nazwiska mogą coś zmienić, ja stawiam na młodość, energię i nowoczesność #poznajKubika16!
  • Zunrin 2015-10-13 22:27:32
    Pani premier widzi opozycję przez pryzmat swojej partii. Cóż, gdyby Jarosław chciał władzy za wszelką cenę, to nie mielibyśmy wyborów w 2007.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA