REKLAMA

Kopacz o 100 dniach rządu: Kaczyński superpremierem i naczelnikiem

 • Autor: bad/PAP
 • 26 lutego 2016 11:42
Kopacz o 100 dniach rządu: Kaczyński superpremierem i naczelnikiem Ewa Kopacz nie chciała jednak wystawić oceny rządowi Szydło. ((fot.: twitter)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński pełni rolę superpremiera i naczelnika rządu Beaty Szydło - ocenia b. premier Ewa Kopacz (PO).
• Jej zdaniem Kaczyński wydaje rozkazy, ale nie ponosi odpowiedzialności.
• Kopacz dodaje, że PiS nie może się bronić tym, że ich projekty zalegają w tzw. zamrażarce sejmowej.

"Żal mi jej (premier Szydło) ponieważ każdego dnia bierze na siebie pełną odpowiedzialność, a tymczasem wypełnia niekiedy polecenia tych, którzy siedzą z boku, na tylnym siedzeniu, wydają rozkazy i nie mają żadnej odpowiedzialności, poza polityczną. Jarosław Kaczyński pełni rolę superpremiera i naczelnika, który mówi: ty zrobisz to, ty zrobisz to, tak będzie dobrze, a tak będzie źle. Gdyby cała reszta spróbowała się tylko sprzeciwić, to dopiero mielibyśmy o czym mówić" - powiedziała Ewa Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Nie chciała jednak wystawić oceny rządowi Szydło. "Nie jestem nauczycielką. Chciałabym, żeby politycy nie opierali swoich wygranych na kłamstwie i populizmie, więc proszę mnie zwolnić z wystawiania oceny" - powiedziała b. premier.

Pytana o piątkową "ofensywę" premier Szydło z okazji 100 dni rządu, Kopacz powiedziała: "Od bladego świtu jest pokazane jak ciężko pracuje ten rząd, myślę, że to jest takie przesłanie - bardzo pracowici ministrowie, bardzo pracowita Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ale taka jest rola, w KPRM rzadko jest czas na odpoczynek i sen, tam się ciężko pracuje".

Zdaniem Kopacz, premier Szydło nie może ogłosić po 100 dniach, że zrealizowała swoje zapowiedzi wyborcze. Jak wyliczała, nie ma np. - pomimo obietnic - bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia, nie ma też zapowiadanej przez PiS obniżki podatków, a z drugiej strony trwają prace nad nowymi podatkami.

Kopacz podkreśliła, że PiS nie może się bronić tym, że ich projekty zalegają w tzw. zamrażarce sejmowej. "Jeśli ktoś chce mi wmówić, że mając swojego marszałka Sejmu, nie proceduje się (ich projektów), z różnych powodów proceduralnych, to chcę powiedzieć, że jest to wybieg" - stwierdziła b. premier i b. marszałek Sejmu.

W piątek na konferencji prasowej o godz. 5.30. premier Beata Szydło podsumowała 100 dni działania swego rządu. Jej zdaniem, największym sukcesem pierwszych 100 dni rządu jest program "Rodzina 500 plus", błędem - pierwotna wersja projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów. Szefowa rządu podkreśliła, że wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a niektóre są już zrealizowane.

Szefowa rządu w ramach piątkowych spotkań z okazji 100 dni jej gabinetu, spotkała się już właścicielami i pracownikami piekarni w Kroczewie (woj. mazowieckie) oraz strażakami z OSP w Uniecku (woj. mazowieckie), ma jeszcze zaplanowane spotkania z repatriantami w Warszawie, rodzinami wielodzietnymi w Józefowie oraz seniorami w Makowie Mazowieckim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • prawda jest okrutna! 2016-02-27 18:36:02
  Obecnie mamy bliźniaczy sposób rządzenia jak za Józefa Piłsudskiego (bolszewizm).
 • prawda jest okrutna! 2016-02-27 18:32:57
  Obecnie mamy bliźniaczy sposób rządzenia jak za Józefa Piłsuckiego (bolszewizm).
 • Baśka 2016-02-26 22:51:59
  Ma rację Pani Kopacz. Tak te rządy pisowskie wyglądają,.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA