REKLAMA

Kopacz zrezygnowała z kandydowania na szefową PO

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 13:56
Kopacz zrezygnowała z kandydowania na szefową PO Wcześniej Ewa Kopacz przegrała wybory na szefa klubu parlamentarnego PO ze Sławomirem Neumannem (fot. facebook.com/Ewa-Kopacz)

Premier Ewa Kopacz ogłosiła na piątkowym posiedzeniu Rady Krajowej PO, że zrezygnowała z kandydowania na szefa partii.

Rada Krajowa PO zebrała się w Warszawie w piątek po południu, by przyjąć regulamin wyborów wewnętrznych w partii. Szef Platformy wybierany jest w wyborach powszechnych przez wszystkich członków partii.

Rada zebrała się dzień po tym, gdy Kopacz - ustępująca szefowa rządu - przegrała wybory na szefa klubu parlamentarnego PO ze Sławomirem Neumannem.

Kopacz rezygnuje

Niedługo po rozpoczęciu obrad rady Krajowej PO, PAP uzyskała informacje od polityków Platformy, że Kopacz - wbrew wcześniejszej deklaracji - oświadczyła, iż nie będzie się ubiegała o funkcję szefa Platformy.

Informację o rezygnacji ogłosili również niektórzy politycy PO - m.in. Marcin Święcicki i Agnieszka Pomaska - na portalach społecznościowych. Pomaska podziękowała Kopacz za "ciężką pracę przez ostatni, dobry dla Polski rok".

Szefem Schetyna lub Budka?

Inni politycy PO, którzy w ostatnim czasie wyrażali zamiar kandydowania na przewodniczącego PO, to Grzegorz Schetyna (szef MSZ w rządzie Kopacz) i Borys Budka (minister sprawiedliwości w gabinecie Kopacz).

Zgodnie z projektem haromonogramu wyborów w PO - który ma zostać zaakceptowany przez Radę Krajową - do 30 listopada można będzie zgłaszać kandydatów na przewodniczącego Platformy wraz z wymaganą liczbą 10 podpisów członków Rady Krajowej ugrupowania.

Do 20 grudnia członkowie PO mają otrzymać pakiety wyborcze, a dzień później rozpocząć się głosowanie korespondencyjne (być może także internetowe). Działacze PO będą mieli czas do 10 stycznia na wysłanie swych głosów, przy czym te, które nadejdą po 20 stycznia, nie będą już uwzględniane. Jak powiedział PAP Andrzej Halicki - jeden ze współautorów projektu harmonogramu - dwa dni później będą ogłoszone wyniki głosowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna! 2015-11-13 16:01:49
    Decyzja w obecnej perspektywie bez znaczenia, nie kopie się leżącego! Jesteście panami swojego losu"jak sobie pościelicie tak macie!" Zaś wielką przegraną Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zawdzięczacie! Afera w kwestii praw własności gruntów w obrębach gmin przy masowych zmianach ich oznaczeń z rolnych na budowlane, gdzie właściciele gruntów wszystkich klas nawet niebyli stronami postępowania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA