REKLAMA

Kornel Morawiecki liczy, że Wolni i Solidarni urosną w klub parlamentarny

  • Autor: GP
  • 20 grudnia 2017 11:29

Kornel Morawiecki liczy, że jego otoczenie przekształci się w klub parlamentarny. Do tego, by Wolni i Solidarni (WiS) osiągnęli wymaganą liczbę 15 posłów brakuje jednak aż 9 polityków.

Kornel Morawiecki, Marszałek Senior VIII kadencji Sejmu liczy, że jego środowisko polityczne się poszerzy. Od kiedy Morawiecki odszedł z Kukiz'15 w aferze skandalu głosowania "na cztery ręce" kieruje kołem parlamentarnym Wolni i Solidarni (WiS).

W środę (20 grudnia) polityk był gościem Polskiego Radia, gdzie na antenie programu informacyjnego (Polskie Radio 24), podzielił się efektami pracy koła po ponad roku jego działania. Polityk cieszy się z pracy w Sejmie, ale jednocześnie wie że może zrobić więcej.

Czytaj też: W Sejmie będzie próba odwołania wicemarszałka z PiS?

- Nasze koło Wolni i Solidarni jest ciągle za małe - ocenił polityk. - Chcielibyśmy stać się klubem, wtedy stalibyśmy się znaczącą siłą - zaakcentował senior Morawiecki.

Klub parlamentarny musi liczyć minimum 15 posłów. Obecnie najmniejszym klubem jest PSL.

Z Kornelem Morawieckim w WiS współpracują Adam Andruszkiewicz, Sylwester ChruszczJarosław Porwich i Ireneusz Zyska, który jest wiceprzewodniczącym koła. W grupie jest jeszcze Małgorzata Zwiercan sekretarz koła, której głosowanie za Kornela Morawieckiego wywołało kryzys z Kukiz'15. Przypomnijmy, że Zwiercan została wydalona z klubu Pawła Kukiza, a Kornel Morawiecki sam z niego odszedł.

Dwa lata rządu PiS były w listopadzie osią rozmowy portalu WNP.PL z Marszałkiem Seniorem. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym prezentującym tę rozmowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nie da rady 2017-12-20 13:55:00
    Może i gość ma zasługi ale dzisiaj opowiada takie brednie że nie da się słuchać a główną motywacją jego działalności jest promowanie synalka który bez niego byłby kimś znacznie mniej ważnym. Nikt rozsądny za Kornelem nie pójdzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA