REKLAMA

Kornel Morawiecki o expose: Byłem bardzo wzruszony

  • Autor: PAP/JS
  • 12 grudnia 2017 18:39
Kornel Morawiecki o expose: Byłem bardzo wzruszony Kornel Morawiecki (fot.:youtube.com)

Byłem bardzo wzruszony - powiedział po expose premiera Mateusza Morawieckiego jego ojciec Kornel Morawiecki (WiS). Jak podkreślił, w przemówieniu było "za dużo konkretów". Dodał, że przedstawiony plan, to plan nie na dwa lata, ale na więcej.

Kornel Morawiecki został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, jak się czuł po expose swojego syna odparł: "to samo co państwo, to samo co my Polacy czujemy. Czujemy odpowiedzialność i radość z tego, że jesteśmy Polakami" - podkreślił. Dodał, że on sam był szczególnie wzruszony, kiedy syn przywołał go jako przykład.

Dziennikarze przywołali słowa opozycji mówiące o tym, że wystąpienie prezesa Rady Ministrów było mało konkretnie. Kornel Morawiecki ocenił, że "było za dużo konkretów". "Szczegółów było bardzo dużo. Mówił o wielu sprawach szczegółowych, wymieniał grupy społeczne. Ja uważam, że ważniejsze w jego przemówieniu są te momenty, gdzie podkreślał zasadniczą potrzebę naszej jedności, naszej dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To mi się wydaje dużo ważniejsze niż ten brak konkretów, o którym pani mówi" - podkreślił.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że wśród ludzi wolności nowy premier nie wspomniał Lecha Wałęsy. Kornel Morawiecki odpowiedział, że "Lech Wałęsa jest w pewnym sensie, symbolicznym człowiekiem wolności, ale też odszedł od prawdy". Dodał, że "słowo prawda u pana premiera padło wyraźnie: nie ma wolności bez prawdy".

Dopytywany, jak on sam ułożyłby to expose, Kornel Morawiecki odpowiedział, że "być może napisał by je krócej, bardziej ogólnie". "Rozumiem, że on ma plan, będzie premierem i będzie chciał pokazać tę wielobarwność naszej rzeczywistości polskiej, bo są różne grupy, różni ludzie. Dobrze, że zostali docenieni i emeryci, i młodzież, i przedsiębiorcy, i prości ludzie, i wykształceni, i bogaci, i biedni" - powiedział lider WiS.

Jak zaznaczył, "to jest plan na dużo więcej niż na dwa lata - nie wiem, czy tylko dla niego, nie wiadomo, to jest plan dla nas". Na koniec dodał: "daleka droga przed nim, przed nami wszystkimi".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz 2017-12-13 11:38:47
    Współczuć Osobnikom wywodzącym się z "walki" i tylko z niej czerpiącym paliwo również na dzień dzisiejszy. A co do "prawdy"... Panie Kornelu Szanowny! Ma Pan wielu znajomych i podobne możliwości, aby "prawdę" przekazywać, np. w Wiadomościach wieczornych codziennych. Czemy zatem mamy "Dziennik" jak dawniej? Pan, Pański Syn i wielu innych dostaliście mandat na "zarządzanie państwem", a nie na budowanie "świata" wyłącznie na własnym "pępku". Pan wychował się na zasadzie NIE, to zrozumiałe, już jednak dla Pan Syna NIEKONIECZNIE, zwłaszcza, że On już uczestniczył w funkcjonowaniu Państwa, po "okresie walki". Mimo to, nadal jesteśmy w "klinczu" MY-ONI. Jak by tego było mało, owe "upodobanie" chcemy kontynuować w Europie, a i w Świecie szeroko rozumianym. Taka rola POLSKI na pewno nie przysłuży się pozytywnie ustaleniu wspólnego, polskiego, mianownika. Narodowe pojednanie, jakkolwiek je rozumieć, nadal sypie galicyjskimi cytatami rodem ze Stanisława Wyspiańskiego. Czy to ma być powodem do dumy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA