REKLAMA

Kornel Morawiecki o rządzie Szydło: To pierwszy rząd solidarności

  • Autor: GP
  • 18 listopada 2016 08:11
Kornel Morawiecki o rządzie Szydło: To pierwszy rząd solidarności Kornel Morawiecki jest najstarszym z polsów, któzy pracują w Sejmie VIII kadencji. (fot.:youtube.com)

• Kornel Morawiecki uznał rząd Beaty Szydło, za rząd "solidarności międzyludzkiej" w III RP.
• Polityk podsumował pozytywnie 12 miesięcy prac gabinetu premier, z naciskiem na propozycje biznesowe jego syna, Mateusza.
• O samym Mateuszu Morawieckim mówił z uznaniem. Dla ojca liczy się to, że po karierze w bankowości zdecydował się on pracować dla kraju i dobra wspólnego.

Najstarszy poseł VIII kadencji Sejmu, członek koła Wolni i Solidarni (WiS) Kornel Morawiecki mówił w piątek (18 listopada) jak postrzega prace rządu PiS.

- To pierwszy rok użyźniania gleby społecznej - metaforycznie wyrażał się na antenie RMF FM Kornel Morawiecki. Po czym ocenił, że w 12 miesięcy Beata Szydło i jej ministrowie pracowali dobrze. - Biedni dostali więcej pieniędzy, czym przygotowali się na konsumpcję - mówił poseł. - To pierwszy rząd solidarnościowy, w sensie solidarność międzyludzkiej - dokończył.

Pytany podkreślił, znaczenie programu 500 plus i zapowiadanej konstytucji dla biznesu, którą przygotowuje jego syn, Mateusz Morawiecki. Ojciec bardzo dobrze ocenia prace swojego syna.

- To już jest cud - mówił o konstytucji dla biznesu, tj. pakiecie rozwiązań gospodarczych dla przedsiębiorców w Polsce. - To propozycja dla wszystkich, dla biednych i dla bogatych. To dobra propozycja.

Na sugestię, że wzrost gospodarczy za lata 2015 i 2016 odbiega od prognoz, w tym od przewidywań samego ministra rozwoju, Kornel Morawiecki przypomniał ; obserwowane wskaźniki ekonomiczne, mimo wyhamowania, są stabilne.

- To, że w 2015 roku wyhamowały inwestycje to efekt roku wyborczego - uzasadniał pytany. Tych inwestycji zwyczajnie nie przygotowano.

Opozycja jest odmiennego zdania. Ryszard Petru podkreślał w czwartek (17 listopada), że kierownictwo PiS nie ma bladego pojęcia o działaniu gospodarki.

- Kaczyński nie rozumie jak działa gospodarka - mówił lider Nowoczesnej w Polskim Radiu. - Polak jest racjonalnym przedsiębiorcą. Jeśli widzi możliwość zysku to zainwestuje.

Czytaj: Nie ulegają zmienia prognozy wzrostu PKB Ministerstwa Rozwoju

Po tych słowach Petru przypomniał, nadmiernie optymistycznemu ministrowi rozwoju Morawieckiemu, że tempo rozwoju kraju spada. - Jeśli to się utrzyma to w roku wyborczym będziemy mieli recesję. Nie wolno nie zauważać takich faktów - konkludował.

Ojciec pokłada nadzieję w synu

Ponieważ relacje osobiste Mateusza i Kornela Morawieckich są dobre, a obaj weszli w politykę, zapytano Kornela Morawieckiego, jak wyglądało przejście obecnego wiceministra do polityki.

- Cieszę się z tego powodu, że skończył ze swoją karierą i skupił się na pracy dla kraju - zwierzył się poseł. - Rozmawialiśmy od dłuższego czasu (o tym - red.). Mówiliśmy, że pieniądze to nie wszystko.

Co ciekawe, Kornel Morawiecki powiedział, jak postrzegał znaczne bankowe dochody syna na tle innych osób bogatych w Polsce. - Jego zarobki były niewspółmierne do osób, które się wzbogaciły na transformacji. Rozkradły majątek narodowy - nie uciekł od tematyki politycznej Morawiecki ojciec.

Mateusz Morawiecki, nim wszedł w skład rządu Beaty Szydło był bankowcem. Więcej o sylwetce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów przeczytasz w jego notce biograficznej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Proletariusz 2016-11-18 10:32:58
    I tak najważniejsze będzie to co powie Pierwszy Sekretarz.
  • jolka 2016-11-18 09:14:09
    Pierwszy rząd solidarności w stylu PZPRREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA