REKLAMA

Kornel Morawiecki obawia się w Polsce "scenariusza syryjskiego"

 • Autor: GP
 • 18 marca 2016 11:10
Kornel Morawiecki obawia się w Polsce "scenariusza syryjskiego" Kornel Morawiecki, jako marszałek senior w czasie inauguracji obecnej kadencji parlamentu. (fot.:facebook.com)

• Były lider "Solidarności Walczącej" w kontekście protestów KOD przypomina, że manifestacjami ulicznymi zaczęła się wojna domowa w Syrii.
• Pytany o przyszłość swojego syna w PiS wyraża nadzieję, że jego "potencjał państwowy" pozwoli mu dobrze reformować kraj.

W piątek (18 marca) Kornel Morawiecki, poseł formacji Kukiz'15 był gościem rozmowy politycznej w radiu RMF FM. W ocenie sytuacji w Polsce, były opozycjonista, ojciec ministra rozwoju, wyraził obawy o skutki protestów ulicznych KOD. Porównał nawet konflikt o Trybunał Konstytucyjny do początków sytuacji w Syrii. 

- Na ulice jedni wychodzą, druga strona też ma zamiar na ulicę wyjść - mówił o protestach KOD Morawiecki. Zapytany, czy nie jest to uzasadniony protest wobec rządzących kontynuuje. - Widzę różne emocje, widzę próbę rozgrywania też w jakimś sensie (tych emocji - red.) Obie strony nie wydają się być skłonne do kompromisu, bo obie strony chcą wygrać na tym zwarciu - twierdzi Kornel Morawiecki.

Poseł podał przykład innego kraju, w którym konflikt zaczynał się od protestów opozycji na ulicy:

- Przecież jak wychodzimy na ulice może dojść do jakieś prowokacji, jakiegoś nieszczęścia. Tak się zaczynało w Syrii... 

Kaczyński na politycznej emeryturze i syn reformatorem kraju

Wobec faktu wstąpienia jego syna do PiS Morawiecki mówi: (...) widzę w nim potencjał państwowy, nie tylko gospodarczy. Gospodarka jest bardzo ważna, ale jest tylko jednym z fragmentów - podkreśla ojciec Mateusza Morawieckiego. - Ja myślę, że jest w nim potencjał duchowy państwa. On ma serce, umiłowanie ojczyzny, wolę, żeby zmieniać ojczyznę z dumę. Ja to wszystko w nim widzę.

Zastanawia się jaka będzie przyszłość Jarosława Kaczyńskiego. W ocenie opozycjonisty lider PiS nie powinien jeszcze odchodzić z polityki. 

Morawiecki głosuje za partią rządzącą, gdy sam jest posłem opozycji

W rozmowie przytoczono fakt, że Kornel Morawiecki jest politykiem formacji opozycyjnej. Kukiz'15 nie jest częścią zaplecza rządu, a mimo to Morawiecki głosuje często za propozycjami większości.

- Zawsze głosuję tak jak sumienie mi pokazuje - kwituje to pytanie Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • wiaczeslaw 2016-03-26 16:18:13
  To nie strach przed scenariuszem syryjskim..To strach przed historia,aby przedczesnie nie kopnela w stolek synalka ktory sie dorobil najwyzszych stanowisk w panstwie.Moze mu sie czkawka odbic wola narodu ponad prawem.
 • Polak 2016-03-24 15:57:22
  Znaczy się Morawiecki uważa, że nasza obecna władza jest jak Assad w Syrii? Nie protestujcie bo użyje broni chemicznej?
 • Luba 2016-03-22 06:21:37
  Panie Morawiecki - jaki kompromis? Nie ma kompromisu w łamaniu prawa i konstytucji! Albo się przestrzega prawa albo nie - tu nie ma miejsca na układanie się i kompromisy!!!!
 • maryq 2016-03-21 17:31:29
  absolutnie oburzająca wypowiedź p. Morawieckiego. Sugeruje, że żeby uniknąć wojny domowej, KOD i wszelka opozycja wobec rządu ma zniknąć. Jednocześnie porównywanie realiów dyktatury Asada z tym, co oferuje nam Kaczyński również daje do myślenia! Morawiecki zawsze był za rozwiązaniami siłowymi. Nikt z nas tego nie chce, to by była największa tragedia, jeśli ktoś sięgnie po rozwiązania siłowe, to na pewno strona rządowa i ich akolici, ostrzący sobie zęby i buty w oczekiwaniu na hasło "do boju"!!! Co nie znaczy, że będziemy siedzieć cicho, jak nam demolują kraj!
 • AN 2016-03-19 16:35:31
  Ciekawe jest to, czy posłowie , senatorowie , prezydent i członkowie obecnego rządu, psując nasze państwo, ubezwłasnowalniając naród mają sumienie ?
 • s 2016-03-18 14:22:19
  Pan Morawiecki głosuje tak jak mu sumienie nakazuje Ciekawe czy ludzie z PO i Nowoczesnej mają sumienieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA