REKLAMA

Kornel Morawiecki spiera się z synem premierem

 • Autor: PAP/AH
 • 19 kwietnia 2018 09:39
Kornel Morawiecki spiera się z synem premierem (fot. youtube)

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej - powiedział szef sejmowego koła Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Polityk ocenił też, że Polska powinna "bardziej zwracać uwagę na polepszenie stosunków z Rosją". Jak przyznał, spiera się na ten temat z synem premierem Mateuszem Morawieckim.

Morawiecki był pytany w PR24 o ocenę pracy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. - Były premier Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburza standardy europejskie. To jest mój głębszy, poważniejszy zarzut. Nie może polityk tego szczebla europejskiego popierać jedną grupę polityczną w jakimkolwiek kraju europejskim, a tym bardziej w kraju ojczystym. Pan Donald Tusk jest absolutnym ambasadorem nie Polski, a PO, z której wyszedł i to jest niewłaściwa sytuacja i tym szkodzi Polsce. Zaniża wymóg pewnej głębszej bezstronności, uczciwości politycznej - mówił Morawiecki.

Polityk ocenił też, że Polska powinna "bardziej zwracać uwagę na polepszenie stosunków z Rosją". Jak przyznał, spiera się na ten temat z synem premierem Mateuszem Morawieckim. - Spieramy się o zagraniczną politykę wschodnią. Uważam, że Polska powinna bardziej zwracać uwagę na polepszenie stosunków z Rosją. Mam pretensje do naszych przywódców, do pana prezydenta Dudy, do mojego syna premiera, że jak Putin wygrał wybory w Rosji, to nie otrzymał telegramu gratulacyjnego - powiedział szef sejmowego koła WiS. Jego zdaniem popełniono w tej sprawie błąd. Przypomniał, że Amerykanie wysłali list gratulacyjny do prezydenta Rosji.

Morawiecki odniósł się też do sprawy posła PO Stanisława Gawłowskiego. - Wydaje mi się, że to jest sprawa korupcyjna. Z tego, co podaje prokuratura nie mam powodów, żeby wątpić. Z tego, co mówią powszechnie na Pomorzu, były tam sprawy związane z melioracją. Były bardzo duże projekty, gdzie pieniądze wyciekały. Pan Gawłowski był bardzo ważnym politykiem PO i od niego zależało wiele. Przy procesie dowiemy się czegoś więcej - mówił.

- Jestem trochę zmartwiony, że to już prawie 2,5 roku od wyborów i właściwie (Gawłowski - red.) jest pierwszym politykiem aresztowanym, a układ zarzutów, pewnej pazerności PO, był tajemnicą poliszynela. O tym się powszechnie mówiło - dodał szef sejmowego koła WiS.

Sąd rejonowy w Szczecinie zdecydował w niedzielę o zastosowaniu wobec Gawłowskiego - posła i sekretarza generalnego PO, trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. O areszt wnioskowała Prokuratura Krajowa, która w piątek postawiła politykowi pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Zarzuty dotyczą okresu, kiedy Gawłowski sprawował urząd wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. Sekretarz generalny Platformy wielokrotnie zapewniał o swej niewinności, a śledztwo prokuratury uważa za motywowane politycznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • mamy wiele do zrobienia 2018-04-20 02:26:00
  Do Poddany: "szanowny Poddany' a skąd ta pewność, że nie mają dowodów? Mają, mają wyborcy dali wyraz, że ufają...
 • Kościuszko 2018-04-19 22:59:03
  do polityki powinni iść tylko pasjonaci, a nie chcący zarabiać. Zarabiać to najpierw coś odkryć, Tesla, Edison, rakietę,silnik - a nie polityka. Pensje w całej polityce, spółki etc. muszą być równe srednim. nie wiecej. Chcesz wiecj - załóż własna firme, pokaż coś, a nie ciagnij z gadania (jak Korwin, Michalkiewicz etc.). Jest kapitalizm. Do roboty !
 • :-) 2018-04-19 16:10:09
  Do Laura Miletich: Naprawdę Kornel Morawiecki ma jakiegoś wspaniałego syna? Który to bo oprócz kiepskiego ekonoma (z wykształcenia historyk) Mateusza, innych nie znam.
 • Laura Miletich 2018-04-19 16:03:54
  Panie Kornelu Morawiecki spierac to moze sie Pan ze synem w domu,i niepotrzebne sa rozne komentarze nieszdowolenia ,na najmniejsze slowo nagany czeka tylko opozycja.Ma Pan wspanialego syna I zamiast Go wspierac podwaza Jego decyzje.Prosze to przemyslec I nie popelniac podobnych glupstw
 • Poddany 2018-04-19 10:06:49
  Pan Morawiecki jest jak dziecko dziwiąc się, że "jest pierwszym politykiem aresztowanym, a układ zarzutów, pewnej pazerności PO, był tajemnicą poliszynela. O tym się powszechnie mówiło ". To że sympatycy pewnej partii mówią różne rzeczy nie mając na nic dowodów (a nawet wbrew dowodom) nie znaczy, że ktoś jest winny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA