REKLAMA

Kornel Morawiecki: Ugrupowanie Kukiz'15 idzie w stronę Korwin-Mikkego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 kwietnia 2016 09:30
Kornel Morawiecki: Ugrupowanie Kukiz'15 idzie w stronę Korwin-Mikkego Wolni i Solidarni - tak ma nazywać się nowe koło poselskie, które planuje powołać Kornel Morawiecki. (fot. facebook/Kornel Morawiecki)

- Ważne jest, by zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy dwoma ugrupowaniami, pomiędzy PiS, a dawnym obozem rządzącym. Taką, która by próbowała łączyć społeczeństwo, ludzi, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO - mówi Kornel Morawiecki, marszałek senior i były poseł ruchu Kukiz`15.

Wolni i Solidarni - tak ma nazywać się nowe koło poselskie, które planuje powołać Kornel Morawiecki. Przypomnijmy, marszałek senior odszedł w czwartek (14 kwietnia) z ruchu Kukiz'15 i zapowiedział budowę własnego koła. To pokłosie wydarzeń, do których doszło tego dnia w Sejmie.

Sejm głosował nad kandydaturą prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja miała przed głosowaniem ustalić, że wszyscy posłowie wyjmą karty do głosowania i w ten sposób PiS nie będzie miało kworum. Członkowie ruchu Kukiz'15 zerwali jednak te ustalenia. Okazało się także, że posłanka ruchu Kukiz'15, Małgorzata Zwiercan głosowała na dwie ręce. Oddała głos za siebie i Kornela Morawieckiego. Posłanka Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Kornel Morawiecki odszedł sam.

W "Sygnałach dnia" Polskiego Radia były poseł ruchu Kukiz'15, Kornel Morawiecki mówił o planach na działalność koła. - Ważne jest, by zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy dwoma ugrupowaniami, pomiędzy PiS a dawnym obozem rządzącym. Taką, która by próbowała łączyć społeczeństwo, ludzi, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO - mówił.

Nowe koło poselskie miałoby nazywać się Wolni i Solidarni. - Zapraszam wszystkich posłów, którzy chcieliby ze mną współpracować, którzy mają podobne myślenie, jak ja, takie bardziej solidarne, historyczne, szukające rozwiązań dla Polski, dla Europy - informował.

Jak powiedział, na razie nie rozmawiał z osobami, które widziałby w swoim kole. Najpierw chce zastanowić się nad ideami programowymi.

Kornel Morawiecki krytykuje niektóre działania ruchu Pawła Kukiza (fot. ruchkukiza.pl)

Kornel Morawiecki odniósł się także do działalności posłów z ruchu Kukiz'15. Pytany, w którą stronę idzie ugrupowanie, powiedział: - Ugrupowanie Kukiz'15 za bardzo w żadną stronę nie idzie. Ale jeśli są tam jakieś głębsze przemyślenia, to bardzo liberalne, podobne jak Korwin-Mikkego, co uważam za niewłaściwe - powiedział.

Skrytykował też niektóre działania ruchu Pawła Kukiza:

- Nie zaczęliśmy budować na zewnątrz żadnej siły, nie zwróciliśmy się do ludzi, którzy nas wybrali, nie podaliśmy żadnej wizji Polski - w tym sensie trochę krytycznie oceniam to ugrupowanie. Byliśmy ugrupowaniem dla siebie, nie mieliśmy wizji tego, co mamy robić w Sejmie, że mamy być przeciwnikiem PiS-u - to wydawało mi się absurdem. Jakimi my jesteśmy antysystemowcami, jak robimy to samo, co Nowoczesna i Platforma? - zastanawiał się.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA