REKLAMA

Kornel Morawiecki wymusił 96 tys. zł pożyczki od... księdza?

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2018 22:13
Kornel Morawiecki wymusił 96 tys. zł pożyczki od... księdza? Podczas swojego wystąpienia poseł Gawłowski przywołał postać obecnego na sejmowej galerii księdza Tomasza Jegierskiego, prezesa fundacji "SOS dla życia". (fot. PO/twitter)

Ksiądz Tomasz Jegierski nie dawał mi żadnych pieniędzy; sprawa jest w prokuraturze, bo ksiądz Jegierski mnie szantażował - powiedział poseł Kornel Morawiecki (WiS), odnosząc się do zarzutów jakoby miał przyjąć 96 tys. zł pożyczki i nie oddać tych pieniędzy.

W czwartek (22 marca) Sejm zajmował się sprawą wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Podczas swojego wystąpienia poseł Gawłowski przywołał postać obecnego na sejmowej galerii księdza Tomasza Jegierskiego, prezesa fundacji "SOS dla życia".

Jak mówił Gawłowski, "do księdza Jegierskiego kilka lat temu przyszedł Marek Pawlak, asystent obecnego posła Kornela Morawieckiego i zaproponował wsparcie ze strony Wielkopolskiego Banku Kredytowego, którym wówczas zarządzał obecny premier Mateusz Morawiecki". Poseł PO powiedział, że "warunkiem tej pomocy była wpłata 96 tys. zł na rzecz Kornela Morawieckiego i jego organizacji Solidarność Walcząca, 5 stycznia 2013 r. Kornel Morawiecki odebrał te pieniądze, a na żądanie księdza pokwitował je jako pożyczkę".

Do tych zarzutów odniósł się z mównicy sejmowej Kornel Morawiecki. "Ja tylko chcę powiedzieć, że ksiądz Jegierski nie dawał mi żadnych pieniędzy i że sprawa jest w prokuraturze, bo ksiądz Jegierski szantażował mnie tym, że otrzymałem od niego jakieś pieniądze i to tylko tyle mam do powiedzenia w tej sprawie" - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • tabran 2018-03-23 15:56:37
    A dobierane się do tyłka działaczowi PO przeszkadza w dobieraniu się do tyłka Kornelowi Morawieckiemu? Nieskazitelny Kornel i wredny Gawkowski?
  • Obserwator58 2018-03-23 07:14:54
    Sprawa znana od co najmniej dwóch miesięcy . Pisano o niej na portalu niezalezna.pl . Jest zgłoszona do prokuratury przez seniora Morawieckiego . Więc po co teraz ta hucpa ?- Pewno dlatego że dobierają się do tyłka kolejnemu prominentnemu działaczowi PO .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA