REKLAMA

Korwin: Głosowałem przeciwko rezolucji PE o Polsce

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 kwietnia 2016 12:14
Korwin: Głosowałem przeciwko rezolucji PE o Polsce Janusz Korwin-Mikke głosował przecikow rezolucji PE o Polsce (fot. Biuro Prasowe Partii KORWiN)

- Podczas głosowania nad tą rezolucją hipokryzja Unii Europejskiej sięgnęła szczytu. Komisarze i parlamentarzyści europejscy plują Polsce w twarz i mówią, że deszcz pada - tak komentuje przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji o Polsce europoseł partii KORWiN Robert Jarosław Iwaszkiewicz. Janusz Korwin-Mikke oświadcza natomiast, że głosował przeciwko rezolucji.

Parlament Europejski przyjął w środę (13 kwietnia) rezolucję o sytuacji w Polsce. Oświadczył w niej, że jest poważnie zaniepokojony, że faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke oświadczył, że głosował przeciwko tej rezolucji. - Nie dlatego, że popieram PiS, tylko dlatego, że nie lubię, gdy Parlament Europejski, o którym mam złe zdanie, wtrąca się w sprawy Polski - czytamy na stronie partii KORWiN.

Lider partii twierdzi, że rezolucją nie ma się co przejmować. - Rezolucje Parlamentu Europejskiego nikogo, poza Polską, nie interesują. Węgry są trzy razy mniejsze i też sobie nic z takich rezolucji, a było ich – ze trzy – nie robią - twierdzi.

Europoseł przypomina jednocześnie, że wejście do UE zawdzięczamy PiS. - Jarosław Kaczyński negocjował Traktat Lizboński i zachwalał go jako „najlepsze rozwiązanie”. To Prawo i Sprawiedliwość głosowało za powstaniem Unii, śp. Lech Kaczyński swoim podpisem umożliwił jej powstanie. Każda normalna partia po takiej rezolucji wyprowadziłaby Polskę z tego euro-bajzlu. Jednak PiSowi plują w twarz – a PiS nadal jest gotów w Unii pozostać! - uważa Janusz Korwin-Mikke.

Europoseł partii KORWiN Robert Jarosław Iwaszkiewicz: Podczas głosowania nad tą rezolucją hipokryzja Unii Europejskiej sięgnęła szczytu (fot. facebook/Jarosław Iwaszkiewicz)

Europoseł partii KORWiN Robert Jarosław Iwaszkiewicz mówił natomiast: - Podczas głosowania nad tą rezolucją hipokryzja Unii Europejskiej sięgnęła szczytu. Komisarze i parlamentarzyści europejscy plują Polsce w twarz i mówią, że deszcz pada.

I dodawał. - Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja ma charakter wybitnie antypolski i jest mi wstyd, że znaleźli się posłowie wybrani przez Polaków, którzy głosowali przeciw swojemu państwu i swojemu narodowi. Niezależnie od tego, jak oceniamy konflikt o Trybunał Konstytucyjny, to jest to niewątpliwie wewnętrzna sprawa Polski i powinna być rozwiązana tylko przez Polaków.

Z inicjatywy wiceprezesa partii KORWiN, europosła Roberta Jarosława Iwaszkiewicza grupa EFDD złożyła osobną rezolucję broniącą Polski przez atakami Parlamentu Europejskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA