REKLAMA

KORWiN komentuje porażkę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 października 2015 23:30
KORWiN komentuje porażkę - Na świecie to jest ewenement, żeby taka radykalna partia wolnościowa miała tak duże poparcie - mówi zapewnia Konrad Berkowicz, lider krakowskiej listy KORWiN-a. (fot. mat. pras.).

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, Partia Korwin z poparciem w wysokości 4,76 proc., nie wejdzie do sejmu. „Jestem przekonany, że już niedługo będziemy najsilniejszą opozycją pozaparlamentarną w historii polskiej demokracji” – zapewnia Konrad Berkowicz, lider krakowskiej listy partii.

Choć spekulowano, że partia Janusza Korwina-Mikkego może przekroczyć próg 5 proc., dane PKW nie pozostawiają złudzeń. KORWiN z poparciem w wysokości 4,76 proc. znajdzie się poza sejmem.

– Bardzo niewiele zabrakło. W Krakowie, w którym startowałem, uzyskaliśmy wynik 6,35 proc. Gdyby trochę więcej Krakowa było w Polsce, to mielibyśmy posłów – mówi Konrad Berkowicz, lider krakowskiej listy partii. – Szkoda. Osobiście jestem w sytuacji, w której o włos nie dostałem mandatu. W wyborach do Parlamentu Europejskiego także zabrakło mi bardzo niewiele, by otrzymać mandat europosła – dodaje.

Berkowicz zapewnia jednak, że partia nie składa broni. – Jestem przekonany, że już niedługo będziemy najsilniejszą opozycją pozaparlamentarną w historii polskiej demokracji. Na świecie to jest ewenement, żeby taka radykalna partia wolnościowa miała tak duże poparcie i też niewykluczone, że - mimo iż nie przekroczyliśmy progu - to będziemy mieli koło, a być może nawet klub parlamentarny. A to dlatego, że również wśród socjaldemokratów paru wolnorynkowców dostało się z list Kukiza. Nie sądzę, by udało im się stworzyć jednolity klub. Być może uda nam się z nimi współpracować – twierdzi Konrad Berkowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • @@ 2015-10-27 00:04:14
    Berkowicz to niech się nie odzywa, bo między innymi przez niego Korwin popłynął. Wystawienie tego aroganckiego karierowicza na jedynkę w Krakowie to było jakieś totalne nieporozumienie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA