REKLAMA

Korwin-Mikke: Andrzej Duda zasłużył przynajmniej na Trybunał Stanu

 • Autor: Bartosz Dyląg
 • 09 sierpnia 2016 07:33
Korwin-Mikke: Andrzej Duda zasłużył przynajmniej na Trybunał Stanu W opinii prezesa partii KORWiN Janusza Korwin-Mikkego, prezydent Andrzej Duda jest bardzo silnie atakowany. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

- Prezydent Andrzej Duda popełnił parę rzeczy, za które powinno go spotkać coś na kształt impeachmentu, a przynajmniej Trybunał Stanu – uważa Janusz Korwin-Mikke.

Zapytaliśmy Janusza Korwin-Mikkego o ostatni pracy prezydenta Andrzeja Dudy. W opinii prezesa partii KORWiN  prezydent jest bardzo silnie atakowany. Często niesłusznie, na przykład za ułaskawienie ministra Mariusza Kamińskiego.

Czytaj też: Sadurska i Szczerski podsumowali rok prezydentury Andrzeja Dudy

Korwin-Mikke zauważa jednak, że w tym przypadku większość prawników twierdzi, że Kamiński nie został skazany prawomocnym wyrokiem, dlatego nie można go było ułaskawić. Prezydent złamał więc prawo, co w odbiorze publicznym może mu to bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Trybunał Stanu

- Prezydent Duda popełnił również parę rzeczy, za które powinno go spotkać coś na kształt impeachmentu, a przynajmniej Trybunał Stanu. Z rzeczy niesłusznych to na pewno działania w sprawie sędziów Trybunału Konstytucyjnego czy podpisywania wszystkich mniej lub bardziej niesłusznych pomysłów PiS – wyjaśnia Korwin-Mikke.

Europoseł dodaje, że prezydent Duda odbierany jest powszechnie jako marionetka PiS. - Ja też tak go oceniam, na razie nie widzę spraw, w których by się sprzeciwił. Uważam, że każdy prezydent powinien być samodzielny, nie tylko prezydent Duda - zaznacza. - Pamiętajmy przy tym, że działalność prezydenta RP jest szczególna, to nie jest osoba, której działania bezpośrednio przekładają się na akty prawne, czy na administrację- dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • czarny 2016-08-10 17:46:39
  Do monarchista: Podtrzymuję. Gdyby to była nieprawda wystarczyłby jeden.
 • Jarson 2016-08-10 06:20:37
  Korwin mikke to naprawde ozjasz goldberg żyd
 • monarchista 2016-08-09 21:42:27
  Do czarny: od kiedy prawnicy to wiekszość?
 • czarny 2016-08-09 18:23:10
  " w tym przypadku większość prawników twierdzi" A Pan J K-M to od kiedy taki zwolennik większości. Gdyby to była nieprawda wystarczyłby jeden. No nie.
 • wróżka 2016-08-09 16:38:46
  Do To za 500+: Śp. Anthony Quinn ostatnie dziecko spłodził w wieku 80 lat i nikt z tego powodu tragedii nie robił !!! osobista sprawa a do takich słownych wycieczek się nie robi .
 • rada 2016-08-09 13:30:59
  OMC prezydent Duda na pewno stanie przed Trybunałem Stanu po skończeniu kadencji za nagminne naruszanie Konstytucji.
 • To za 500+ 2016-08-09 08:13:07
  No i mamy Januszka Ko_Muszka z dziećmi po siedemdziesiątce... Za to też stanie przed Trybunałem Światłości ze Światłości...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA