REKLAMA

Korwin-Mikke, Brexit: Pod okupacją Unii Europejskiej wszystko zdycha

 • Autor: Włodzimierz Kaleta
 • 24 czerwca 2016 21:19
Korwin-Mikke, Brexit: Pod okupacją Unii Europejskiej wszystko zdycha Unia bez Wielkiej Brytanii to UE w większym stopniu zdominowana przez Niemców i Francuzów/Fot.Biuro Prasowe Partia KORWIN/

- Unia jest rządzona przez paczkę wariatów, złodziei, zboczeńców i socjalistów. To oni płaczą po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Reszta się cieszy. Ja, mówiąc szczerze, specjalnie się nie cieszę. Polska na wyjściu Brytyjczyków znacznie traci - powiedział w rozmowie z Parlamentarny.pl Janusz Korwin-Mikke.

W UE mamy czarny piątek. Unia straciła Wielką Brytanię. Większość polityków jest zaszokowana i zaniepokojona. Skąd tak wiele głosów eurosceptycznych w państwach Starego Kontynentu. Słychać, że o opuszczeniu Unii myśli też Dania, Holandia.

Janusz Korwin-Mikke: - Unia sama sobie zgotowała ten los. Pod okupacją Unii wszystko zdycha. Niech pan porówna gospodarkę europejską z Chinami. Jak one się rozwijają. A rozwijają się dlatego, że nie są w Unii Europejskiej. Norwegia jest w Schengen, ale nie jest w Unii. Należy do najbogatszych państw świata.

Powiedział pan, że Polska na wyjściu Brytyjczyków z UE straci. Jakie skutki Brexit może zrodzić dla naszego kraju?

- Gospodarczo właściwie żadne. Natomiast jest problem dla tych naszych rodaków, którzy będą chcieli za dwa lata wyjechać do pracy w Wielkiej Brytanii. Dla tych, co są już w Brytanii nie robi to żadnej różnicy. Przeciwnie powinni się nawet cieszyć, bo nie będą mieli konkurencji z Polski.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii nasza sytuacja w Unii staje się wręcz dramatyczna. Do tej pory bowiem razem z ze Zjednoczonym Królestwem, Wyszehradem, Rumunią czy Bułgarią mogliśmy spokojnie zablokować poczynania Berlina i Paryża. Teraz nie będzie to możliwe. Unia bez Wielkiej Brytanii to UE w większym stopniu zdominowana przez Niemców, Francuzów, z inną optyką rozwoju.

Czytaj też: Cymanski: Brexit jest faktem ale nie będę z tego powodu otwierał szampana

To jest dla nas oczywiście rzecz wielce kłopotliwa, mimo to radziłem Polakom, którzy głosują w Wielkiej Brytanii, by nie szli na ustępstwa. Powinni głosować za Brexitem. Nie wiem czy mnie posłuchali.

Wcześniej jednak David Cameron mówił, że Polakom, pracującym i żyjącym w Wielkiej Brytanii trzeba zabrać zasiłki na dzieci, które nie mieszkają na wyspach, wspominał o ograniczeniu zasiłków socjalnych. Protestowała Polska i UE. Teraz, kiedy wyspiarze będą poza Unią, nie będzie miał kto bronić polskich emigrantów.

- Ale mówimy o Polakach, którzy są obywatelami Zjednoczonego Królestwa. Ludzie, którzy nie są obywatelami, nie będą mieli zasiłków. Do Wielkiej Brytanii nie jeździ się po zasiłki, jeździ się do niej po to, by pracować. Po zasiłki jeździ się do Niemiec. Brytyjczycy z wyników referendum się cieszą, emigranci smucą.

Czy Brexit to początek końca UE?

- Początek końca UE był 1 grudnia 2009 r., po wejściu w życie traktatu lizbońskiego stanowiącego podstawę prawną jej funkcjonowania. Za Brexit odpowiadają szefowie instytucji europejskich, kanclerz Niemiec Angela Merkel i szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, którzy nie dość, że zafundowali nam aferę z uchodźcami, to jeszcze obiecali znieść wizy dla Turków. To przeważyło szalę. Dlatego powinni podać się do dymisji.

Czy w scenariusz wychodzenia z UE będzie chciała się również wpisać Polska? Rąd PiS nie jest rządem euroentuzjastów.

- Jak to nie. To przecież nie Tusk, ale Kaczyński zachwalał, że Unia to dla nas wariant najlepszy z możliwych. Domagał się nawet utworzenia silnej armii europejskiej. Pamięć ludzka jest jednak taka, że po miesiącu zapomina się, co się wcześniej działo. Jest takie stare powiedzenie, które mówi, że po pierwsze mało kto czyta, po drugie jeśli już czyta, to nie rozumie, a po trzecie, jeśli nawet zrozumie, to natychmiast zapomina.

Co będzie? Masowy powrót rodaków z Wielkiej Brytanii?

- Nie bardzo rozumiem ludzi, którzy płaczą, że chcą by nasze dzieci wróciły do Polski, a teraz ci sami ludzie płaczą, że każą im pakować walizki i wracać do kraju. To objaw jakiejś paranoi.

Czytaj też: Waszczykowski: Potrzebna jest nowa koncepcja Europy

Może jednak nie będą wracać. Jest szansa w przyszłości na rozwój Europy zjednoczonej, wspólnej?

- Nie, przecież pod okupacją Unii Europejskiej wszystko zdycha. Gdyby Unią rządziła pani Margaret Thatcher bałaby inna rozmowa, ale ponieważ - tak jak mówiłem rządzą nią wariaci, socjaliści, zboczeńcy i złodzieje - to oczywiście żadnych szans nie ma.

Brexit może okazać się wiatrem w plecy tych, którzy uważają, że nie ma szans wiązać się z Unią? Usztywni to ich stanowisko, że nie słuchając unijnych instrukcji, mają rację?

- W tej chwili jedyną pryncypialną partią, która tak uważa, jest Partia KORWIN. Poza nami jest jeszcze może Ruch Kukiz`15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Iza 2016-07-07 03:13:45
  "Po zasilki jezdzi sie do Niemiec". Co to za definicja? Chce Pan obrazac niemieckich podatnikow? W moim bezposrednim sasiedztwie Polacy wybudowali 4 domy, dwoch ogrodnikow, jedna pomoc domowa, dwie panie do opieki nad starszymi, jedna nauczycielka fortepianu dla dzieci z okolicy i od wczoraj ekipa remontowa u sasiada codziennie pracuja i placa podatki, nie po to, aby jakis europosel z ich pracy sie wysmiewal i obrazal sugerujac, ze przyjechali do Niemiec po zasilek! Ci rzetelnie pracujacy Polacy sa pozytywna wizytowka kraju i musza sie za takiego polityka pokazujacego w Europarlamencie pozdrowienie Hitlera wstydliwie tlumaczyc- skandal, ale chyba o to temu panu chodzi?
 • Iza 2016-07-07 02:52:14
  Ciekawa analiza polityka, ktory jest jawnym wrogiem UE , ale jako europosel nie widzi problemu w pobieraniu diet, ktore mu finansuja europejscy podatnicy. Najprosciej jest krytykowac, burzyc, szukac winy u innych. Osobiscie kieruje sie doktryna: masz lepszy pomysl i gwaratujesz sukces, to mozesz zaczac inne pomysly podwazac. Jak nie to nie zabieraj glosu.
 • Zenon 2016-06-27 12:30:32
  Dziadek bredzi o padaniu w UE. Zapytaj rolników, zapytaj prowadzących firmy. Nie pytaj prowadzących ruskich agentów.
 • Paweł 2016-06-26 20:26:31
  WYSŁAĆ tam ALIMENCIARZA(KOD) i SCHETRU z NOWOCZESNĄ w "OBRONIE " DEMOKRACJI!!! Kijowski.Schetyna i Petru TO jedyny RATUNEK dla ANGOLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A i KE z Schulzem i Timmermansem do zbadania "ŁAMANIA" DEMOKRACJI !!!!!
 • inwestor 2016-06-26 13:49:55
  W końcu przebija się jakiś głos rozsądku. Dziwie się mieszkańcom Polski, którzy popierają zniewolenie przez UE. Jak pokazuje historia czas leci, a ludzie dalej tak samo dają sobie wciskać propagandę. Istnieje wiele przykładów na to, że przez Unię Europejską tracimy. Na przykład UE karze sobie płacić za emisję CO2, efekt jest tego taki, że cały przemysł w UE zdycha a w Chinach się rozwija ponad miarę. W Europie kopalnie węgla się zamyka a w Chinach kilkanaście nowych otwiera. Przecież jasno widać, że przez taką politykę Europa zdycha.
 • wdzivny 2016-06-25 12:54:04
  Panie Korwin! Pan jest niebespieczny, że nie powiem wariat. Czy pan coś wie o wojnie? O zatargach miedzynarodowych w Europie? O milionach pomrdowanych i zabitych, o katorgach?Chce pan by znów druga kategoria służyła za kanonenfuter, podczas gdy pierwsza siedzieć będzie w cieple i podjudzać dzieci do bohaterskich czynów? Czy nie warto poświęcić trochę sobiepaństwa, by żyć w pokoju? O Chinach pan nie mów, bo potęga gospodarcza Chin zbudowana jest na głodzie i poniżeniu Chińczyków!
 • nexton 2016-06-25 12:11:23
  Szalona wypowiedź szalonego starca. Chciałby nas wszystkich wciągnąć w swój urojony świat, w którym proste jest krzywe, a głupie jest mądre - i na odwrót.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA