REKLAMA

Korwin-Mikke: Rządzący za rok, dwa powędrują do kryminału

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 maja 2016 11:29
Korwin-Mikke: Rządzący za rok, dwa powędrują do kryminału Janusz Korwin-Mikke na łamach "Super Expressu" komentował zarówno aktualnie rządzących, jak i poprzednią koalicję PO-PSL (fot. youtube)

- Oni doskonale wiedzą, że za rok-dwa powędrują do kryminału za łamanie konstytucji i robienie sobie kpin z Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i, co najgorsze, z logiki - ale przynajmniej chcą się przez ten czas nakraść, ile wlezie, pociotków poobsadzać na posadach - krótko pisząc: żyć tak, jak żyli ci z PO - uważa Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke na łamach "Super Expressu" komentował poczynania zarówno aktualnie rządzących, jak i poprzedniej koalicji PO-PSL.

- Robią to samo, co tamci - więc starają się przynajmniej w słowach czymś się od PO różnić - pisze Korwin-Mikke.

Europoseł przypomniał słowa ministra Mateusza Morawieckiego, który skrytykował PO słowami: "Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków".

Zobacz też: Będą blokady alkoholowe w samochodach?

- Czyli do tej pory w Polsce panowała niewidzialna ręka rynku? Przepraszam, Panie Ministrze, jak Pan może mówić takie bzdury?! Przecież wie Pan dokładnie, że nigdy w historii parlament nie produkował tylu setek kilogramów ustaw, co w ostatnich ośmiu latach. A każda taka ustawa to widzialna łapa Władzuchny "wspierająca wolny rynek"....czyli okradająca nas z pieniędzy - dodał Korwin-Mikke.

Tymczasem, jego zdaniem, do kapitalizmu nie trzeba się dostosowywać.

- Trzeba tanio kupić, uczciwie przerobić i drogo sprzedać. To do socjalizmu - do tysięcy przepisów, regulacyj, systemu podatków, subwencyj i łapówek - trzeba się dostosowywać! To już łatwiej człowiekowi dostosować się do życia w bagnie. A ta banda z PO, PiS, .N, PSL, SLD itd. tego właśnie od nas wymaga - twierdzi Janusz Korwin-Mikke.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA