REKLAMA

Korwin-Mikke ukarany za wypowiedź o zalewającym Europę"afrykańskim szambie"

  • Autor: pt/pap
  • 07 lipca 2016 17:24
Korwin-Mikke ukarany za wypowiedź o zalewającym Europę"afrykańskim szambie" Janusz Korwin-Mikke (fot.:.facebook.com/partiakorwin)

• Szef partii Korwin Janusz Korwin-Mikke został ukarany przez szefa PE za swoje wypowiedzi, w których porównywał mieszkańców Afryki przybywających do Europy do zalewającego ją szamba.
• Polityk będzie miał czasowy zakaz wypowiadania się w europarlamencie oraz straci część diet.

Korwin-Mikke mówił podczas czerwcowej debaty dotyczącej rozwiązania kryzysu migracyjnego, iż "dyplomata kongijski powiedział, że Europę zalewa afrykańskie szambo". "Możemy być dumni, że uwolniliśmy części Afryki od tego szamba, ale naszym obowiązkiem jest nauczenie tych ludzi rozumu" - oświadczył.

Zgodnie z decyzją szefa Parlament Europejskiego Martina Schulza Korwin-Mikke zostanie pozbawiony diet o równowartości 3 tys. euro. Będzie miał też zakaz wypowiada się podczas sesji europarlamentu przez pięć dni.

Sam lider partii Korwin zapowiedział, że będzie odwoływał się od tej decyzji nawet do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Jego zdaniem karanie go za cytowanie kongijskiego dyplomaty to zamach na jego prawo do wolności wypowiedzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2016-07-08 19:28:19
    No cóż Korwin znany jest jako rasista i super 1 kategoria Polaków. Niestety, mamy wielu takich zacofańców, co w życiu nie spotkali człowieka innej rasy, czy kultury i z góry wiedzą, że są oni gorsi.
  • Ewa 2016-07-07 20:45:01
    To jest odpowiedni czas, aby przejsc na emeryture Panie Europosle! Juz sporo Pan " zacytowal" w Europarlamencie i jako jawny wrog UE jest Pan chyba w nieodpowiednim miejscu. Pana wypowiedzi sa krepujace i moze juz czas oddac mandat poselski komus mlodszemu i zdolniejszemu? Juz czas pomyslec o zblizajacym sie Sadzie Ostatecznym i jeszcze jest szansa dobrymi uczynkami naprawic co nieco.....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA