REKLAMA

Korwin-Mikke: wybory parlamentarne będą fałszowane

 • Autor: parlamentarny.pl (Bartosz Dyląg)
 • 26 sierpnia 2015 10:35
Korwin-Mikke: wybory parlamentarne będą fałszowane Liczę na trochę powyżej 10 proc. głosów w wyborach - mówi Janusz Korwin-Mikke, szef Partii KORWiN.

W październikowych wyborach będą fałszerstwa, zwłaszcza na wsiach i w małych miejscowościach, gdzie ręka rękę myje, wszyscy są w porozumieniu - mówi Janusz Korwin-Mikke, szef Partii KORWiN.

Po listopadowych wyborach samorządowych mówił pan o fałszerstwach wyborczych, które miały być jedną z przyczyn odnotowania tak dużej liczby nieważnych głosów. Jak to, pana zdaniem, wyglądało?

Janusz Korwin-Mikke, szef Partii KORWiN: - Technika była następująca: jeżeli głos pada nie na moją partię, to członkini komisji stawia drugi krzyżyk na karcie wyborczej i koniec, głos staje się nieważny. To musi być kobieta, bo do tego trzeba mieć bardzo długie paznokcie, na których ma się ukryty grafit. To w zasadzie moje podejrzenia.

Zgłosiliście to?

- Złożyliśmy doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trakcie glosowania, ale prokuratura stwierdziła, że musimy dostarczyć dowody, by wszcząć postępowanie. Natrafiliśmy na mur, prokuratura wolała w tej sprawie nic nie robić.

 W nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie podobnie?

- Fałszerstwa oczywiście będą, zwłaszcza na wsiach i w małych miejscowościach, gdzie ręka rękę myje, wszyscy są w porozumieniu.

Będą fałszerstwa, ale na zdecydowanie mniejszą skalę niż w przypadku ostatnich wyborów samorządowych. Podczas wyborów parlamentarnych występuje o wiele większa kontrola partii politycznych, są mężowie zaufania.

Jak, jeśli jest Pan przekonany o możliwości fałszowania wyborów, lepiej zabezpieczyć procedurę głosowania i liczenia głosów?

- Niewiele możemy poradzić, bo nie mamy ludzi na wsiach. Możemy oczywiście poprosić zaprzyjaźnione kraje, jak Białoruś, Niemcy czy Czechy o przysłanie obserwatorów, ale nam to nie pomoże. W tej sprawie nic się nie da zrobić.

Jeśli jednak skala nieważnych głosów będzie podobna, jak w wyborach samorządowych, nie odpuśćmy i podniesiemy wrzawę.

Na jaki wynik liczy pan w wyborach parlamentarnych?

- Trochę powyżej 10 proc. Zawsze jesteśmy niedoszacowani. Kiedy w sondażach mamy 1 proc., otrzymujemy 7 proc. Kiedy w sondażach jest 8 proc., w wyborach dostajemy kilkanaście. Podobnie będzie teraz.

To niedoszacowanie z powodu nieobecności w mediach?

- Oczywiście, w ogóle mnie tam nie ma, jestem wycięty całkowicie, telewizja nie pokazuje mnie wcale.

To działania reżimu, który przed zmianami broni się rękami i nogami, widać to przede wszystkim w telewizji. Chcemy wprowadzić normalne państwo, wyplenić pasożytów, dlatego reżim zaciekle się przed nami broni.

 Jak chce pan przekonać do siebie wyborców?

- Nie muszę ich przekonywać. Zagłosują na nas ludzie, którzy chcą żyć w normalnym państwie, płacić niskie podatki, mieć więcej wolności i odpowiedzialności.

Ja nie namawiam wyborców. To oni mają mnie namawiać do tego, bym wystartował, bo spełnię ich potrzeby, o których wcześniej powiedziałem. To w interesie wyborców jest, bym wystartował.

 Paweł Kukiz rzeczywiście unika debaty z panem?

- Całkowicie jej uniknął. Zrobił rzecz bardzo brzydką, na co się trochę obraziłem. Powiedział, że nie może przyjechać do Warszawy na debatę, bo jest na Mazurach, tymczasem o godz. 16 nagrywał program w Telewizji Republika. Koncert miał o 20:30, te kilka godzin mógł spokojnie poświęcić na debatę.

Rozmawiał: Bartosz Dyląg

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • margolcia 2015-10-29 21:31:55
  Do Ą: Wizjoner, zgadza się, ale słaby. Własnej klęski nie przewidział. Choć dobrze wróżył że przekroczy 10%... jak zsumujemy jego wyniki z ostatnich 5 wyborów (od 1995), ba nawet równe 12,5% wychodzi. Jak by nie patrzeć to najlepszy jego wynik, choć w takim tempie to ze 150 lat będzie musiał żyć, żeby się liczyć w parlamencie :)
 • Aniela 2015-09-15 19:17:00
  Do Marek: Skromny to Korwin-Mikke nie jest, ale tu nie mówi o sobie, tylko używa 1. osoby liczby mnogiej, a Korwin i partia KORWIN to jednak nie to samo...
 • Mr Jones. 2015-08-27 09:38:43
  Jak to, nic się nie da zrobić przeciwko fałszowaniu wyborów? A dlaczego wybory są tajne? Tajność jest najważniejszym czynnikiem umożliwiającym fałszerstwa wyborcze obok zbrodniczej działalności amoralnych członków danej komisji wyborczej! A działalność ich jest zbrodnicza, bo godzi w demokratyczne podstawy Państwa!!! I należy tę zbrodniczą działalność karać ze szczególnym okrucieństwem ... oh sorry ... ze szczególną surowością oczywiście!!! Gdyby wybory były jawne i gdyby każdy wyborca dostawał do łapy duplikat swojej karty wyborczej ze swoim głosem, podpisany przez komisję wyborczą, to w każdej chwili mógłby przyjść i w jawnym protokóle z wyborów mógłby sprawdzić swój głos - na kogo oddał i czy jest ważny!!! Miałby dowód w ręku, którego dostarczenia żąda od wyborcy prokuraturwa, zwalając przy okazji swój psi obowiązek udowodnienia winy, na barki obywatela!!! Ale prokuraturwa nie takie rzeczy zwala z siebie na innych i nie takie rzeczy zawala!!! W ten prosty sposób (jawne wybory znaczy się) można by również przy okazji uniknąć przenikania w szeregi danej partii osobników, które przychodzą nie po to, żeby dzielić wspólne poglądy na wiele ważnych spraw i palących problemów ale wyłącznie, żeby szpiegować i szkodzić a po cichu głosować przeciwko jedynej słusznej linii danej partii!!! Ale, jak wiadomo w mętnej wodzie to i PO oraz PSL czy inne SLD może wybory wygrać i oszwabić bardzo wielu Polaków!!! Polacy nie dajcie z siebie zrobić w osłów i żądajcie jawnych wyborów!!! To najprostsze rozwiązanie i najbardziej skuteczne przeciwko tym ... ryjom z rządzących partyj!
 • Ą 2015-08-26 22:51:42
  Korwin to wizjoner, potrafiący przewidzieć tok wydarzeń. Tak było w przypadku konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, jak i spadku poparcia dla Kukiza do ok. 5%. Jak ktoś nie wierzy to niech poszuka wywiadów z JKM z maja.
 • detox 2015-08-26 20:54:58
  Do Marek: I po co się męczysz jak JKM nie trawisz? Zawsze mnie zadziwia ta bezinteresowna nienawiść do Korwina. Oświeć nas i wskaż maluczkim kto jest twoim faworytem i dlaczego a nie p... bez puenty. Może popełniamy błąd popierając od lat JKM. My bo sporo takich osób znam osobiście. Czekamy smerfie Marudo.
 • Marek 2015-08-26 17:41:22
  Cóż za skromność i pycha Korwina. Przecież sondaże z wyborów prezydenckich wskazywały na 3% i tyle dostał. Ma on po prostu stały elektorat o wielkości 500 tys wyborców i nikt więcej nie dołączy, a bajki o 8 czy kilkunastu procentach to można w tyłek wsadzić
 • wyborca 2015-08-26 14:48:55
  Takim paniom to trzeba ręce obcinać? Nie wystarczy język.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA