REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Będzie trzeci kandydat na prezydenta Warszawy

  • Autor: PAP/AT
  • 02 marca 2018 09:53
Kosiniak-Kamysz: Będzie trzeci kandydat na prezydenta Warszawy Kandydatem na prezydenta Warszawy nie może być polityk, który zamknie się w swoim urzędzie - ocenił lider PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

Kandydat na prezydenta Warszawy może być z szerszego porozumienia obywateli. Decyzja zapadnie w ciągu kilku tygodni - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz został zapytany w TVN24, czy jego partia poprze Rafała Trzaskowskiego - kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. "Moim zdaniem będzie trzeci kandydat (oprócz Trzaskowskiego i kandydata PiS), z różnych środowisk społecznych np. ludowców" - odpowiedział.

Jak dodał, PSL to jedna z najpoważniejszych partii politycznych i ma prawo do wystawienia swojego kandydata. "Nie chcemy jednak, żeby to był kandydat tylko i wyłącznie jednej partii politycznej" - podkreślił szef ludowców.

Czytaj też: Jacek Wojciechowicz kandydatem na prezydenta Warszawy?

Kosiniak-Kamysz zaznaczył też, że kandydatem na prezydenta stolicy nie może być polityk, który "zamknie się w swoim urzędzie". "To musi być ogromna otwartość, chęć spotkań, rozmów i przedstawiania swojej wizji Warszawy" - dodał.

Zapytany, kiedy poznamy takiego kandydata, szef PSL powiedział: "Myślę, że to kwestia najbliższych tygodni".

Czytaj też: Wybory samorządowe: Kto kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

Pod koniec stycznia liderzy PO Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowali o woli zawiązania koalicji na tegoroczne wybory samorządowe, która miałaby objąć wspólne listy do sejmików województw. Oba ugrupowania planują też wystawienie wspólnych kandydatów m.in. na prezydentów miast. Jedno takie porozumienie już jest - dotyczy startu duetu Rafał Trzaskowski-Paweł Rabiej w wyborach w Warszawie. Pierwszy z nich, poseł PO jest kandydatem na prezydenta stolicy, drugi - polityk Nowoczesnej - na jego ewentualnego zastępcę w ratuszu.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bogdan Warturek 2018-03-02 10:41:10
    Kolejny fajfus, chce reprywatyzować stolicę. Pozazdrościł Buremu łatwego szmalu. Kamysz, który jak się okazuje, też jest jakimś niedorozwojem z anencefalią i anomaliami somatycznymi...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA