REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Jest nowa propozycja dot. projektu uchwały

  • Autor: pap/em
  • 11 stycznia 2017 14:47
Kosiniak-Kamysz: Jest nowa propozycja dot. projektu uchwały Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. youtube.com)

Pojawiła się nowa propozycja dotycząca przygotowania projektu uchwały Sejmu ws. okoliczności, w jakich była przyjmowana ustawa budżetowa - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po wyjściu z posiedzenia Konwentu Seniorów.

"Pojawiła się nowa propozycja dotycząca przygotowania uchwały Sejmu ws. okoliczności, w jakich była przyjmowana ustawa budżetowa" - powiedział dziennikarzom.

Jak zaznaczył, nie ma jeszcze treści uchwały; trwają analizy prawne, czy jest możliwa do przyjęcia. Lider Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że gdyby Sejm zajął się omawianiem projektu uchwały, mogłaby się odbyć debata.

"Uchwała byłaby swojego rodzaju wyjściem do przodu, żeby odbyć debatę nad samym sposobem przyjmowania budżetu, co mogłoby zaowocować wnioskiem do TK o zbadanie legalności przyjęcia budżetu" - powiedział.

Pytany, czy w środę rozpocznie się posiedzenie Sejmu, Kosiniak-Kamysz odpowiedział: "Rozpocznie się. Nie mam pewności, w którym miejscu się rozpocznie i w jaki sposób".

"Wydaje się, że się rozpocznie, bo nie ma też deklaracji o opuszczeniu sali plenarnej" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz i dodał, że niebawem ponownie rozpocznie się posiedzenie Konwentu Seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • drohobycz1930 2017-01-11 15:44:23
    Odpowiedzialni za aferę Amber Gold zasłaniają się niepamięcią lub pomyłkami. Pozostaje wyjść im ze sprawy honorowo. Z własnej kasy zwrócić poszkodowanym odpowiednie kwoty.
  • drohobycz1930 2017-01-11 15:34:08
    Sejm RP uchwalił budżet na rok 2017 w sali kolumnowej. Kolej na uchwalenie przegłosowaniem jej większością głosów przez Senat RP. Następnie przekazanie Prezydentowi RP do zatwierdzenia, aby mogła wejść w życie. PO z " targowickiej" zasady będzie przeciw każdej ustawie przegłosowanej w parlamencie RP i zatwierdzonej przez Prezydenta RP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA