REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Misją PSL przywracanie Polsce braterstwa

  • Autor: PAP/JS
  • 14 stycznia 2017 17:07
Kosiniak-Kamysz: Misją PSL przywracanie Polsce braterstwa Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.:twitter.com/nowePSL)

• Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone - podkreślał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Dodał, że jest to misją ludowców.

"Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone. Te ostatnie tygodnie pokazują dobitnie jak ważny jest dialog i porozumienie. Jak ważna jest rozmowa, jak ważne jest szukanie możliwości nawet spotkania się. A o to nie było łatwo w ostatnich czasach, w ostatnich tygodniach i dniach" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że ma wrażenie, iż klasa polityczna coraz częściej przysparza więcej problemów niż ich rozwiązuje.

W jego ocenie, "dobrze, że nie doszło do podziału na dwa Sejmy". Podkreślił, że PSL jako partia, która najdłużej jest w polskim parlamencie nie dopuści "do podziału Polski na dwie części".

"Jesteśmy swoistego rodzaju stabilizatorem. Tego stabilizatora ewidentnie brakuje dzisiaj. W rządzie kiedyś hamowaliśmy liberalne zapędy PO, a dziś nie ma kto hamować radykalnych zapędów PiS" - zaznaczył prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek jego ugrupowanie zaprezentuje w Krakowie narodowy program walki ze smogiem. "To jest pomysł PSL. Widać że rząd zwleka z rozwiązaniem tego problemu albo nie ma pomysłu. My pani premier przedstawimy nasze oczekiwania w tej sprawie" - powiedział.

Zwrócił także uwagę, że w wyborach samorządowych PSL wystawi kandydatów do wszystkich szczebli samorządu. Według niego, będzie to 25-30 tys. osób. "Na poziomie województw i powiatów wystartujemy pod szyldem PSL" - dodał.

Pytany o ocenę, wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego uchwały Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów, powiedział: "chyba pan minister wykazał się nadgorliwością; również w ujęciu politycznym". "W ujęciu prawnym ocenione to zostało negatywnie i potwierdzam te oceny. Nadgorliwość nie okazała się dobra, bo prezes (Jarosław) Kaczyński też skrytykował pana ministra za ten wniosek. Reprymenda będzie chyba ostra" - dodał.

W sobotę w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył w noworocznym spotkaniu opłatkowym działaczy PSL z Podkarpacia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2017-01-15 10:50:25
    Do Polska się przebudziła!: Przepraszam art 231 paragraf 1 Kodeksu Karnego i inne. Bez wątpienia KPRM Beaty Szydło-zorganizowana grupa przestępcza" .
  • Polska się przebudziła! 2017-01-15 10:01:36
    Tak, Wszyscy jesteśmy za usunięciem Zbigniewa Ziobry ze stanowiska Prokuratora Generalnego działa celowo świadomie na szkodę insertu publicznego jak i społecznego , powyższy czyn jest karalny z artykułu 213 paragraf 1 kodeksu karnego, niedopuszczanym jest dla Państwa Prawa świadomie celowe działanie Urzędnika Państwowego zmierzające do obniżenia zaufania publicznego do organów wymiaru sprawiedliwości Trybunału Konstytucyjnego. Prawdziwy obraz haniebny kolesiostwa z przestępcami Premier Beaty Szydło i działania przeciw Polsce!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA