REKLAMA

Kosiniak-Kamysz o reformie edukacji: Nieprzygotowana i nieprzemyślana

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 18:34
Kosiniak-Kamysz o reformie edukacji: Nieprzygotowana i nieprzemyślana Kosiniak-Kamysz - odnosząc się do zapowiedzi MEN - powiedział, że "buńczuczne zapowiedzi" z expose rządu Beaty Szydło "spełzły na niczym" (fot. Paweł Pawłowski)

Reforma systemu edukacji jest nieprzygotowana, nieprzemyślana, nie służy uczniom, rodzicom ani nauczycielom - tak zmiany zapowiedziane przez MEN ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz - odnosząc się do  zapowiedzi MEN - powiedział, że "buńczuczne zapowiedzi" z expose rządu Beaty Szydło "spełzły na niczym". - Reforma miała być szybka, a teraz będzie rozłożona na wiele lat - ocenił prezes PSL. Jak dodał, reforma jest "nieprzygotowana, nieprzemyślana, nie służy uczniom, rodzicom ani nauczycielom".

Według niego reforma nie niesie za sobą "zmian jakościowych" i bardziej przypomina przemalowanie elewacji, niż urządzenie wnętrza na nowo. - Nie uważam, żeby zmiana tabliczek czy pieczątek była kluczowa - zaznaczył prezes Stronnictwa.

Czytaj też: Nowoczesna: Reforma MEN zmniejsza szanse dzieci na dobre kształcenie

Jego zdaniem jakość nauczania można poprawić wyłącznie przez zwiększenie nakładów finansowych i wprowadzenie systemu motywacyjnego dla nauczycieli.

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że ludowcy byli przeciwni tworzeniu gimnazjów, ale - jak dodał - "ich likwidacja jest głupotą".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA