REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Oczekuję, że w środę rozpocznie się normalna praca Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 17:05
Kosiniak-Kamysz: Oczekuję, że w środę rozpocznie się normalna praca Sejmu Kosiniak-Kamysz oczekuje, iż w środę w południe rozpocznie się "normalna" praca parlamentu (fot.: psl.pl)

Oczekuję, że w środę (11 stycznia) rozpocznie się normalna praca Sejmu na sali plenarnej, nie wyobrażam sobie przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej - powiedział po spotkaniu liderów politycznych z marszałkiem Senatu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Najpierw PiS zwlekał z tym spotkaniem, odkładane było przez PiS to spotkanie, mogliśmy wykorzystać lepiej trzy tygodnie okresu świątecznego i noworocznego. Potem PO strzeliła focha i nie przyszła na spotkanie, a teraz przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru rakiem wycofuje się ze swojej propozycji przegłosowania poprawek w Sejmie" - mówił szef PSL.

Kosiniak-Kamysz oczekuje, iż w środę w południe rozpocznie się "normalna" praca parlamentu. "Będziemy gotowi jutro do pracy, nikt z klubu PSL nie będzie blokował mównicy, ani sali plenarnej. Chcemy normalnie pracować, nie wyobrażamy sobie pracy poza salą plenarną, nie wyobrażamy sobie przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej. Naprawdę nie damy podzielić Polski na dwie części, nie może być dwóch Sejmów" - podkreślał lider Stronnictwa.

Polityk wyraził zainteresowanie zaproszeniem ze strony szefa PO Grzegorza Schetyny na spotkanie we wtorek w gronie liderów ugrupowań opozycyjnych. "Na ogół korzystam z zaproszeń na spotkania, nigdy nie odrzucam" - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dopytywany, czy oznacza to jego obecność na rozmowach u Schetyny, powiedział: "jeszcze będziemy o tym rozmawiać".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ko$cielny 2017-01-11 09:29:15
    PSL - obojętnie od podziału miejsc w sejmie, chce się ustawić blisko grupy trzymającej władzę, żeby chronić interesy swoich ludzi, to najbardziej nepotyczna partia w Polsce, zmieniają program w zależności od potrzeby chwili.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA