REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Politycy PiS mają zatrute serca i zatruwają życie Polaków

  • Autor: PAP
  • 08 kwietnia 2017 17:22
Kosiniak-Kamysz: Politycy PiS mają zatrute serca i zatruwają życie Polaków Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że "dobre zwyczaje i obyczaje, które zostały utracone w wielu miejscach, będzie bardzo trudno odtworzyć". (fot. twitter.com/nowePSL)

- Atmosfera ciągłego strachu, nienawiści, zawiści, szczucia jednych na drugich, to nasz największy zarzut. Politycy PiS mają zatrute serca i przez to zatruwają życie Polaków - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę (8 kwietnia) Kosiniak-Kamysz na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie z marszałkiem woj. mazowieckiego Adamem Struzikiem, był pytany o swoją piątkową wypowiedź w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

-  Rok temu diagnozowałem u was ciężką chorobę nienawiści. Po 12 miesiącach wnikliwej obserwacji stwierdzam, że stan pacjenta uległ znaczącemu pogorszeniu: choroba nienawiści zatruwa wasze serca i umysły, a wy zatruwacie życie Polaków - mówił wówczas Kosiniak-Kamysz, zwracając się do rządzących.

W sobotę polityk odnosząc się do tych słów podkreślił: - Jesteśmy razem z marszałkiem Struzikiem lekarzami więc obserwowaliśmy tego pacjenta (PiS) i rozwój tej choroby. My już ją diagnozowaliśmy rok temu. Ona się niestety pogłębiła, stan pacjenta się znacząco pogorszył.

Według prezesa PSL politycy PiS mają "zatrute" serca i przez to - jak stwierdził - "zatruwają" życie Polaków.

- To jest po prostu niebezpieczne. Ta atmosfera ciągłego strachu, nienawiści, zawiści, szczucia jednych na drugich, to jest rzecz, która jest naszym największym zarzutem - dodał szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz przekonywał, że "dobre zwyczaje i obyczaje, które zostały utracone w wielu miejscach, będzie bardzo trudno odtworzyć". - Będzie trudno odtworzyć wspólnotę narodową - dzisiaj Polacy są podzieleni, nie tylko politycznie ale też w rodzinach - wskazał.

Zdaniem prezesa PSL normalność, wzajemny szacunek i tolerowanie odmiennych poglądów jest odpowiedzią na "nienawiść". - To nie jest nic złego, że się różnimy, tylko trzeba to robić w sposób cywilizowany, a tej normalności nam po prostu dzisiaj brakuje - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Struzik dodał, że PiS musi wrócić do "źródeł, do myślenia pozytywnego o drugim człowieku i państwie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA